Skatepark po remoncie

Skatepark po remoncie
Fot. Fot. M. Stoszek

Myślenicki skatepark jest gotowy do wakacyjnego szczytu sezonu. Został gruntownie wyremontowany i oświetlony.

Skatepark na Zarabiu cieszy się bardzo dużą popularnością wśród okolicznych miłośników rolek, deskorolek i rowerów BMX. Praktycznie codziennie i o każdej porze roku można spotkać tam miłośników akrobatycznej jazdy. Duże zainteresowanie i spora liczba jeżdżących wpływają jednak na szybsze zużycie zainstalowanych tam urządzeń. Dużym problemem dla młodych pasjonatów był również brak oświetlenia, które umożliwiłoby jazdę po zmroku.

Problemy te młodzi ludzie zgłaszali już w zeszłym roku. Spotkał się z nimi wtedy radny, a obecny wiceburmistrz Mateusz Suder, który obiecał zająć się sprawą i słowa dotrzymał. Skatepark przeszedł gruntowny remont. Najazdy i rampy, które uległy zużyciu – przez co zagrażały bezpieczeństwu jeżdżących – zostały wzmocnione, odpowiednio zabezpieczone, a w najbardziej wysłużonych miejscach wymieniono poszycie. Zamontowano również słup oświetleniowy z dwoma lampami.

Zainstalowana latarnia jest początkiem inwestycji związanej z oświetleniem, gdyż planowane jest jeszcze zamontowanie siedmiu pojedynczych latarni. Z uwagi na finanse gminy, inwestycja ta będzie jednak możliwa nie wcześniej, niż w przyszłym roku, zwłaszcza że nie jest to jedyne miejsce w gminie wymagające rozbudowy oświetlenia, a powstanie nowych punktów świetlnych musi być poprzedzone odpowiednimi ekspertyzami i planami. Niemniej – jak poinformował Mateusz Suder – prace te są prowadzone, a ostatnio zainstalowano bardzo potrzebne oświetlenie w Krzyszkowicach.

Wszystkie przedstawione prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa, komfortu życia i wypoczynku tak mieszkańców miasta i gminy, jak i licznie przybywających do nas turystów.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.