Smyk Fest – największy charytatywny koncert w Małopolsce!

Miasto 20 sierpnia 2019 Wydanie 30/2019
Smyk Fest – największy charytatywny koncert w Małopolsce!

Gramy dla mniejszych i większych smyków, zmagających się z ciężkimi chorobami. Już 29 sierpnia 2019 r. na rynku w Myślenicach (w godz. 17 – 22) odbędzie się największy charytatywny koncert w Małopolsce - Smyk Fest im. Kacperka Chodurka.

Na myślenickim rynku zobaczymy plejadę polskich gwiazd, które w szczytnym celu, wspólnie z mieszkańcami powiatu myślenickiego, chcą pomóc najbardziej potrzebującym.

Co na nas czeka?

Na scenie zobaczymy: Julię Kamińską i Konrada Pondo – którzy poprowadzą koncert. O muzyczną strefę zadbają: Karolina Szczurowska (The Voice Kids); Małgorzata Hodurek (The Voice of Poland); Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik; gwiazdą wieczoru będzie zespół The Dumplings – zdobywcy prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyki.

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym Cukierenka dla Smyków, prowadzona przez Sylwię Bałę – finalistkę programu Bake Off – Ale Ciacho TVP i przyjaciół: Asię Studnicką (Master Chef); Maćka Rybaka (Bake of Junior) i Mikołaja Cienkosza ( Master Chef Junior). O sportowe atrakcje zadbają zawodnicy Speed-Ball Sportownia, z którymi będziecie mogli zagrać w Speed-Balla pod okiem brązowego medalisty Mistrzostw Świata – Zbyszka Bizonia.

Komu pomagamy?

Karolinka Płachta – pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. Tegoroczne plany wakacyjne dziewczynki pokrzyżowała trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek, którego potrzebuje, nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych – koszt może się znacząco zwiększyć.

Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak; w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastykę czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych. 

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka i zjechał na pas, po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem... Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia, potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski. Głównymi Partnerami Wydarzenia są: Województwo Małopolskie, Fundacja Orlen Dar Serca, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka, Wójt Gminy Pcim – Piotr Hajduk, Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas.

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji nr 2019/3459/KS

 Krystian Stopka