SoboTON – nowy cykl - Muzyczne Premiery online w MOKiS 

Kultura 9 czerwca 2020 Wydanie 21/2020
SoboTON – nowy cykl - Muzyczne Premiery online w MOKiS 

SoboTON. Muzyczne premiery online w MOKiS, to nowy muzyczny cykl przygotowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Od soboty 6 czerwca w każdy weekend można usłyszeć na profilu YouTube oraz na Facebooku @mokismyslenice oryginalnie zarejestrowane koncerty przygotowane na tę okazję. Będzie muzyka instrumentalna, rockowa, klasyczna i jazzowa. Wszyscy wykonawcy związani są z Myślenicami. Co istotne nagrania realizowane są na bieżąco i będę publikowane po raz pierwszy w Internecie.

W pierwszą sobotę czerwca (6.06) widzowie mieli okazję posłuchać koncertu formacji NORO LIM. Ich muzyka to szeroko pojęta muzyka poetycka, czyli piosenki o łagodnych dźwiękach, z poetyckim tekstem, oraz utwory instrumentalne zbliżone swą estetyką do muzyki filmowej. W najbliższą sobotę będą z kolei regionalne mocne brzmienia (zespół Psychodela i High Sanity). Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, gdzie ukazują się bieżące informacje o tych koncertach.

Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury – cyfrowa odsłona MOKiS – podsumowanie statystyk!

Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury, to kilkanaście różnych propozycji, które są publikowane w mediach społecznościowych od poniedziałku do niedzieli. Miesięcznie posty i treści z facebooka MOKiS mają zasięg 30 tys.(maj) do 40 tys.(marzec, kwiecień).

W akcję zaangażowani są wszyscy pracownicy MOKiS, którzy na co dzień odpowiedzialni są za realizację bogatej oferty kulturalnej instytucji. Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury obejmuje serię vlogową w formie filmów instruktażowych i edukacyjnych, dla dzieci, młodzieży, dorosłych, ale i całych rodzin. Prowadzimy także cykle spotkań, warsztatów, zajęć oraz ciekawe transmisje online. Kolejne autorskie inicjatywy objęły rękodzieło artystyczne, ceramika, zajęcia kulinarne, kreatywne, Myślenicki Salon Poezji, humorystyczny stand-up, czy intrygujący poradnik kulturalnego zielarza. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia teatralne online (dwa razy w tygodniu), które również zbierały najwięcej uczestników i kilkudziesięciu komentujących. Większość punktów programu, które proponujemy można zobaczyć na facebooku, gdzie dostępne są statystyki, z których wiadomo ile osób obejrzało wideo czy brało udział w transmisji na żywo. Każda z inicjatyw osobno dociera minimalnie do około tysiąca osób, a rekordziści do kilku tysięcy. Profil Akademii Wyobraźni, która przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym również bił rekordy popularności (w pierwszym miesiącu pandemii przybyło jej ponad tysiąc fanów).

Bardzo dużym sukcesem okazały się również akcje mocno angażujące Internautów – Wielki Chór Internatów śpiewający „Barkę” czy wideokoncert życzeń z okazji Dnia Mamy. Równie duże zasięgi miały nagrody publiczności podczas Konkursu na Najpiękniejszą Wielkanocną Palmę czy na ambitne Konfrontacje Muzyczne i Plastyczne online.

Wszystkie dotychczas opublikowane przez nas materiały dostępne są na facebooku, można do nich zawsze wrócić i są dużą zachętą do podjęcia twórczej aktywności online w Myślenickim Ośrodku Domowej Kultury!

Red