Speed-ball. Przywieźli 7 medali z ogólnopolskich zawodów

Sport 6 sierpnia 2019 Wydanie 29/2019
Speed-ball. Przywieźli 7 medali z ogólnopolskich zawodów
Uczestnicy Ogólnopolskich zawodów w speed-ballu o Puchar Prezydenta Krakowa Fot. I. Janczak-Bizoń

Z II Ogólnopolskich Zawodów speed-ballowych o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zawodnicy z naszego regionu, startujący w dwóch konkurencjach, przewieźli łącznie 7 medali.

W turnieju wystartowało około 50 uczestników z różnych stron Polski. Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodniczek i zawodników.

Stowarzyszenie Sportownia wystawiło 10 zawodników z Gminy Myślenice oraz 4 zawodników z Gminy Dobczyce. Łącznie czternastoosobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali (3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe).

Na podium stanęli: Wiktoria Murzyn (Speed-ball Myślenice) – złoto w super solo OPEN, Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) – złoto w super solo U14 i złoto w grze singlowej U14, Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce) – srebro w super-solo U14, Zbigniew Bizoń (Speed-ball Myślenice) – srebro w super-solo OPEN, Tomasz Bizoń (Speed-ball Myślenice) – brąz w super-solo OPEN, Jakub Janczak (Speed-ball Poręba) – brąz w super-solo U14.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich podopiecznych. Wszyscy ciężko pracowali, gdyż w okresie wakacyjnym trenujemy średnio cztery razy w tygodniu. Te zawody to przedsmak najważniejszej imprezy, jaką są Mistrzostwa Polski zaplanowane na początek września. Nie składamy broni. Trenujemy, by za miesiąc walczyć o najwyższe lokaty – podkreśla Zbigniew Bizoń, trener grup działających przy stowarzyszeniu.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 5 lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju.

Izabela Janczak-Bizoń