Spotkali się na Zarabiu

Spotkali się na Zarabiu

To już XXI Myślenickie Spotkania Integracyjne, które odbyło się 23 czerwca w gościnnych progach Banderozy. Po dwuletniej przerwie wreszcie mogli się spotkać na imprezie integracyjnej osoby niepełnosprawne, podopieczni DPS, ŚDS, WTZ oraz stowarzyszeń zajmujących się pomocą z całego powiatu myślenickiego z przedstawicielami samorządów i innych instytucji pomocowych pod egidą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Impreza miała tradycyjnie plenerowy i piknikowy charakter. Celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży objętych pieczą zastępczą ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których jakość egzystencji niepełnosprawnych i dotkniętych przez los jest nieobojętna.

- Jesteśmy szczęśliwi. Pogoda dopisała a frekwencja przerosła wszelkie nasze oczekiwania. Po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią wszyscy mogliśmy się spotkać ponownie i wspólnie spędzić radosne chwile, których nie da się przecenić. Organizowane przez nas Spotkania Integracyjne, to również wyraz naszego uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy na co dzień roztaczają pieczę nad osobami potrzebującymi różnego rodzaju wsparcia, a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które zechciały wesprzeć naszą imprezę. Zapraszamy za rok - powiedział Piotr Gofroń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Zwyczajem lat ubiegłych, w programie imprezy przewidziano prezentację dorobku twórczego i artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaprzyjaźnionych solistów i grup artystycznych. M.in. swoją twórczość prezentowała grupa „Teren” artystów amatorów z myślenickich Warsztatów Terapii Zajęciowej pracujących pod kierunkiem Agnieszki Toli Słomki w przezabawnym programie „Baby, ach te baby”. Ponadto zorganizowano liczne konkursy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawę taneczną przy muzyce grupy z WTZ powiatu myślenickiego „Handycap”. Dla chętnych, a było ich wielu, Klub Motosport Myślenice oferował przejażdżki pojazdami zabytkowymi, były też przejażdżki konne na hucułach oferowane przez Szkołę Jazdy Konnej „Hucuł” z Myślenic. Dodatkową atrakcją była także prezentacja strażackiego sprzętu przeprowadzona przez Komendę Powiatową PSP w Myślenicach. Spotkanie prowadził znany animator kultury i muzyk, myśleniczanin Zbigniew Morawski. Każdy też mógł skosztować słynnej kiełbaski z grilla specjalność Banderozy.

 

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)