„Średniawski” – szkoła z duszą

Edukacja 13 kwietnia 2021 Wydanie 14/2021
 „Średniawski” 
– szkoła z duszą

Ósmoklasisto! Czy zastanawiałeś się już w jakiej szkole i na jakim kierunku chcesz kontynuować naukę?

Dla tych, którzy w ogóle nie mają pomysłu, dla kolejnych, którzy jeszcze mają wątpliwości, a także dla tych całkowicie zdecydowanych Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach startuje z promocją. W tym roku w wyjątkowej formie - z piosenką! - Pomysł na piosenkę pojawił się, ponieważ w naszej szkole chcemy wspierać także uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami – mówi Danuta Murzyn kierownik kształcenia praktycznego Zespołu Szkół.

Utwór został napisany, nagrany i zrealizowany przez trzech uczniów naszego Technikum Nr 2 w zawodzie technik informatyk, mianowicie: Rafała Bajera, Maksymiliana Gołębia i Mateusza Ożóg. Zdjęcia do teledysku wykonał Radosław Ambroży – nauczyciel kierunku technik reklamy. Chłopacy już od dłuższego czasu zajmują się muzyką. Instagramowej i youtubowej publiczności znani są pod pseudonimami Barej, Golab oraz Blexy i działają w zespole Next Level Label.

Na rok szkolny 2021/2022 w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach planujemy uruchomić kierunki: informatykę, reklamę i gastronomię w technikum oraz klasę liceum ogólnokształcącego z rozszerzeniami: matematyka, biologia, język angielski lub język polski, historia, język angielski. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.sredniawski.pl i Facebooka szkolnego, gdzie niebawem pojawią się ciekawe materiały o nauce w „Średniawskim”. Już dzisiaj natomiast możecie posłuchać utworu reklamującego Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach na www.sredniawski.pl, skąd dowiecie się, że „Średniawski to dobra szkoła z własną duszą”.

Monika Ożóg