Stefan Patyk: wyjątkowy senior

Stefan Patyk: wyjątkowy senior

Wyjątkowych seniorów, którzy żyją nieszablonowo, nagrodził wicemarszałek Wojciech Kozak podczas gali w Operze Krakowskiej. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Stefan Patyk - społecznik ze Stróży

W plebiscycie wyróżniono seniorów, którzy swoją energią, pomysłami oraz zaangażowaniem na rzecz innych udowadniają, że życie zaczyna się… na emeryturze. Konkurs promuje osoby aktywne, które swoją postawą przełamują stereotypy i działają na rzecz lokalnych społeczności.

- Drodzy seniorzy, to wy na co dzień udowadniacie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wasz zapał do działania i niespożyta energia są godne podziwu. Dziękuję zwłaszcza za to, że będąc na emeryturze nie porzuciliście swoich zainteresowań i umiejętności, tylko z pasją przekazujecie je innym - mówił podczas gali konkursowej wicemarszałek Wojciech Kozak.

Stefan Patyk swoje życie związał ze środowiskiem akademickim, w młodości z Akademią Górniczo-Hutniczą, obecnie z UTW w Myślenicach. Jego pasją są sport oraz podróże i stara się zarażać nimi innych seniorów. Jest inicjatorem założenia pierwszej w Polsce sekcji sportowej, w której seniorzy uprawiają rekreacyjnie speed-ball. W ostatnich latach poświecił się także rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego organizując prelekcje i dyskusje w Myślenickim Demokratycznym Klubie Dyskusyjnym.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)