Strażackie święto

Strażackie święto

4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach oraz dwóch myślenickich jednostek OSP: ze Śródmieścia i Dolnego Przedmieścia razem z działającymi w ich strukturach młodzieżowymi i dziecięcymi drużynami pożarniczymi, wzięli udział w uroczystej zbiórce, podczas której zastępca komendanta powiatowego PSP bryg. Piotr Marchewka oraz prezesi wspomnianych OSP: Edyta Mazur i Wojciech Olesek, złożyli kwiaty przed stojącym na Rynku pomnikiem patrona strażaków – św. Floriana.

Następnie przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice przeszli do kościoła parafialnego pw. NNMP, gdzie została odprawiona msza św. w intencji strażaków. W tym czasie na Rynku mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć samochody ratowniczo-gaśnicze, którymi strażacy jeżdżą do akcji.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbędą się w piątek 29 maja br. przy KP PSP w Myślenicach.