Strefa czasu wolnego w Bysinie

Gmina 28 lipca 2020 Wydanie 28/2020
Strefa czasu wolnego w Bysinie

Gmina Myślenice zrealizowała kolejne zadanie z trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wyposażona w nowe nasadzenia, chodnik oraz ławki została strefa czasu wolnego w centrum sołectwa Bysina. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 25 tysięcy złotych.

W piątek 24 lipca burmistrz Jarosław Szlachetka spotkał się z inicjatorami zadania „Strefa czasu wolnego” w Bysinie i oficjalnie oddał do użytku inwestycję. Na działce gminnej w sąsiedztwie kościoła w Bysinie powstał nowy chodnik, nasadzono krzewy i drzewa, a także zamontowano ławki na placu zabaw, siłowni plenerowej oraz w altanie.

- Nasz projekt strefy czasu wolnego ma sprawić, aby to miejsce stało się centrum spotkań całej społeczności wiejskiej. Do tej pory było to miejsce, w którym mogły bawić się tylko dzieci. Ewidentnie brakuje miejsca dla ich rodziców, czy osób starszych. Chcemy poprawić estetykę placu sadząc drzewa i krzewy. Mamy nadzieje, że będzie to miejsce spotkań wielopokoleniowych, a montaż ławek, wykonanie chodnika oraz uporządkowanie terenu pozwoliło na podniesienie atrakcyjności tego miejsca – mówi Katarzyna Czepiel, sołtys Bysiny oraz inicjator projektu z Budżetu Obywatelskiego.