Sułkowice: Do Częstochowy... rowerem

Region 11 sierpnia 2016 Wydanie 28/2016
Sułkowice: Do Częstochowy... rowerem
Sułkowice: Do Częstochowy... rowerem`

40-osobowa grupa pielgrzymów na rowerze wyruszyła z Sułkowic na Jasną Górę. Dwa dni jechała do Częstochowy i dwa dni z powrotem. Cały jeden dzień czasu był przeznaczony na modlitwę przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. W sumie pokonała prawie 370 km

Z pielgrzymką wyruszył ksiądz Maciej Medes, który jechał już po raz trzeci. Podczas jazdy nie obyło się bez złapania gum, czy złamania przerzutki. Generalnie jednak pogoda w miarę dopisała, bo choć w Sułkowicach prawie cały czas padało, to pielgrzymów na trasie mocniej zlało tylko raz, w pierwszy dzień wyjazdu, potem deszcz już szczęśliwym trafem ich mijał.

Najstarszy uczestnik podróży miał ponad 70 lat, najmłodszy 12. W pielgrzymce uczestniczyli nie tylko ludzie z Sułkowic, ale też z Niegowici, Murzasichla, Krakowa, a nawet z Łodzi.

Rowerzystów przed wyjazdem i w trakcie powrotu przed kościołem żegnali i witali ks. proboszcz Edward Antolak, rodzina, znajomi i przyjaciele. Uczestnicy jechali w specjalnych koszulkach, ufundowanych w połowie przez Gminę Sułkowice.

Trasę jak zawsze obmyślił Andrzej Piwowarki. Prowadziła ona m.in. przez Tyniec, Ojców, Pieskową Skałę, Olsztyn i Paczółtowice. Zmęczeni, ale szczęśliwi pielgrzymi wrócili do Sułkowic bardzo wcześnie, a po przyjeździe została odprawiona specjalna msza w ich intencji.