SUMKS Jedynka wchodzi w nowy sezon

SUMKS Jedynka wchodzi w nowy sezon
Jedynka: Turbasa, Ajchler – Kuc 5, Hanusiak, Przała 7, Róg 1, Skałka 3, Bała, Suder 2, Wiechniak, Pacyga 1, Ulman , Dziatkowiec 4, Bieniek.

W najbliższą sobotę o godz. 17 szczypiorniści SUMKS Jedynka po raz pierwszy w tym sezonie zagrają na własnym terenie w hali na Zarabiu. W trzeciej kolejce sezonu II ligi (grupa IV) ich rywalem będzie SPR Stal Mielec.

W pierwszym meczu sezonu, tydzień temu podopieczni Władysława Piątkowskiego i Mariana Gawędy ulegli na wyjeździe zespołowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP III Kielce. Rozmiary porażki w dużym stopniu były spowodowane faktem, że już w 4 minucie meczu został usunięty z boiska jeden z liderów zespołu Kacper Bała, chociaż faul chyba nie kwalifikował się na tak surową karę. Jeden z najlepszych meczów w swojej karierze zagrał w Kielcach natomiast Hubert Przała, autor aż 7 goli. Sobotni rywal myśleniczan to trochę niższa półka niż kielczanie i można oczekiwać, że Jedynka pokusi się o zwycięstwo. Emocji z pewnością nie zabraknie.

ZPRP III Kielce – SUMKIS Jedynka 36:23(18:13)

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).