Święcenia diakonatu kleryka Krzysztofa Jakubiaka

Święcenia diakonatu kleryka Krzysztofa Jakubiaka

Uroczystość świętego Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika to dla Archidiecezji Krakowskiej jedno z największych świąt w ciągu roku. Zawsze wiąże się z tradycyjną procesją relikwii św. Stanisława z Wawelu na krakowską Skałę odprawianą w niedzielę w oktawie tego święta. Jest to również szczególny dzień dla kleryków kończących piąty rok studiów przygotowujących do kapłaństwa. 8 maja klerycy przyjmują pierwszy stopień święceń czyli diakonat.

W tym roku święcenia diakonatu przyjął Krzysztof Jakubiak parafianin z myślenickiej parafii Narodzenia Najświętszej Panny Marii. Święcenia klerycy przyjęli z rąk księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu. Wraz z całą myślenicką wspólnotą jesteśmy dumni z powołania, która rozwijało się pod troskliwą opieką Matki Bożej Pani Myślenickiej. Życzymy wytrwałości w powołaniu i głoszeniu Słowa Bożego.

Mateusz Murzyn Mateusz Murzyn Autor artykułu

Technolog chemik, przewodnik beskidzki, znakarz szlaków, Lider EDK Myślenice. Z zamiłowania opisuje otaczającą rzeczywistość czerpiąc inspiracje wprost z natury i górskich szczytów.