SZCZEPIMY SIĘ – ulotki dotyczące rejestracji na szczepienia trafią do mieszkańców

SZCZEPIMY SIĘ – ulotki dotyczące rejestracji na szczepienia trafią do mieszkańców
Strażakom ulotki przekazał sekretarz Gminy Robert Pitala

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych do końca marca dostarczą do skrzynek pocztowych w gospodarstwach domowych na terenie gminy Myślenice ulotki informacyjne dotyczące procedury rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

Ulotka wydana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwo Zdrowia ma na celu poinformowanie mieszkańców, a zwłaszcza osoby starsze, o kanałach rejestracji na szczepienie. Więcej informacji na rządowej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

Kanały rejestracji na szczepienie:

- Bezpłatna infolinia działająca przez całą dobę siedem dni w tygodniu – 989

- E-rejestracja za pośrednictwem strony www.pacjent.gov.pl

- Wiadomość SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 880 333 333

- Punkt szczepień – skontaktuj się z odpowiednim punktem szczepień, ich mapę znajdziecie na stronie gov.pl/szczepimysie

Jak zarejestrować się na szczepienie przez system e-rejestracji?

Zgłoś chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez specjalny formularz online. W momencie, kiedy ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej, zadzwonimy do Ciebie, żeby umówić konkretny termin zabiegu. Wypełnij formularz i zostań obsłużony sprawniej!

Wypełnij prosty formularz na szczepimysie.pacjent.gov.pl (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i numer telefonu).

Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.

Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl. Jeśli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ją na tej stronie: https://incydent.cert.pl/

Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, skontaktuje się z Tobą infolinia.

Pamiętaj! Możesz zawsze sprawdzić, czy numer, który do Ciebie dzwoni, jest bezpieczny. Wejdź na stronę rządową i zweryfikuj numer telefonu.

Podczas rozmowy z infolinią zostaniesz zarejestrowany na konkretny termin szczepienia w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy. Wypełnienie formularza znacznie ułatwi jednak proces rejestracji.

Pandemia COVID-19 – o czym należy pamiętać i jak się ochronić?

Objawy choroby COVID-19 to: gorączka, uczucie rozbicia, bóle mięśni i stawów, kaszel, duszność i objawy żołądkowo-jelitowe w postaci wymiotów lub biegunki (UWAGA: Nie wszystkie objawy muszą występować jednocześnie).

Kiedy i jak reagować? Jeśli występuje długotrwała gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza, nasila się duszność, występuje przyspieszony oddech (powyżej 30 oddechów na minutę) lub kaszel utrudniający oddychanie – zgłoś się do lekarza rodzinnego lub na pogotowie.