Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek

Edukacja 11 sierpnia 2016 Wydanie 28/2016
Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek
Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek

 

Jak co roku, w okresie letnim, w placówkach oświatowych na terenie Gminy Myślenice przeprowadzane są prace remontowo-modernizacyjne. Na tegoroczne remonty w gimnazjach, szkołach i przedszkolach Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach wydał 488.171 zł

Kwota ta została przeznaczona na remonty w następujących placówkach: Szkoła Podstawowa w Bęczarce, Szkoła Podstawowa w Polance, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Porębie, Zespół Placówek Oświatowych w Drogini, Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach, Przedszkole Samorządowe w Bęczarce, Przedszkole Samorządowe nr 8 w Myślenicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach, Gimnazjum w Trzemeśni, Przedszkole Samorządowe nr 4 w Myślenicach, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Myślenicach, Szkoła Podstawowa w Jasienicy, Gimnazjum w Krzyszkowicach.

W szkołach i przedszkolach zostały m.in. wyremontowane i pomalowane sale, korytarze, kuchnie, łazienki i jadalnie. Renowacją objęte zostały również klatki schodowe i kominy.

W planach są też remonty w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, w Przedszkolu Samorządowym w Trzemeśni oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Drogini. Szacuję się, że łączny ich koszt przekroczy 500.000 zł.

Poza pracami w budynkach przeprowadzane są również remonty w ich otoczeniu. Są to m.in. myślenickie szkoły przy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Pardyaka. W Zasani pojawiła się kostka brukowa, a w Porębie wyremontowano parking i drogę wewnętrzną.