Teatr niosący optymizm

Teatr niosący optymizm
Ubiegłoroczną edycję Gminnego Konkurs Szkolnych Teatrzyków Profilaktycznych z mottem przewodnim „W nas jest siła” wygrała Szkoła Podstawowa w Zasani za przedstawienie „Pomoc dla Kuby” Fot. fot. z archiwum Andrzeja Kobiałki

Uczniowie klas V – VIII z pięciu szkół podstawowych z naszej gminy – Jasienicy, Zasani, Głogoczowa, Jawornika i Chełmu wezmą udział w gminnym konkursie Szkolnych Teatrzyków Profilaktycznych, w ramach kampanii „Rodzina na PLUS”.

Organizatorami konkursu są burmistrz Jarosław Szlachetka i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myślenicach. Zadaniem uczniów jest przygotowanie autorskich przedstawień z pozytywnym przesłaniem, nawiązujących do hasła Dajmy młodym siłę - NIE dla hejtu i mowy nienawiści.

– Scenariusze form teatralnych powinny swoją treścią budować optymizm i wiarę w możliwość funkcjonowania dzieci i młodzieży w rodzinie i środowiskach lokalnych bez mowy nienawiści, hejtu oraz stosowania netykiety w sieci – mówi inicjator i koordynator kampanii „Rodzina na PLUS” dr Andrzej Kobiałka.

Nabór uczestników do konkursu już się zakończył, ale każdy może przyjść w środę 22 maja do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, by obejrzeć przedstawienia. Start o godzinie 8.30. Zwycięzców poznamy w tym samym dniu – gala rozdania nagród zaplanowana jest około godziny 13.00. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają czeki finansowe oraz dodatkowo nieodpłatne warsztaty dla uczniów i prelekcje dla rodziców.