Tenis Ziemny – Puchar Burmistrza

Sport 10 sierpnia 2021 Wydanie 30/2021
Tenis Ziemny – Puchar Burmistrza
Fot. M. Stoszek

Puchar Burmistrza Myślenic za I miejsce w Tenisie Ziemnym w Grze Podwójnej 2021r dla pary Marek Dziekan, Marek Kosakowski.

W piękną słoneczną pogodę, w dniach 7-8 sierpnia 2021r, na kortach myślenickiego Zarabia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego w Grze Podwójnej o Puchar Burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki.

W finale tegoż turnieju para Marek Kosakowski, Marek Dziekan po zaciętym meczu pokonała parę Marek Fijał, Marek Płachta 6/4 6/4 tym samym zdobywając Puchar. W turnieju wzięło udział osiem par. Każda z nich w ciągu weekendu rozegrała po cztery mecze i ostatecznie miejsca ustaliły się następująco: 1.M. Dziekan, M. Kosakowski 2. M. Fijał, M. Płachta, 3. J. Sala, P. Zięba, 4. M. Brózda, V. Czernak 5. M. Ambroży, J. Ambroży, 6. Z. Porębski, A. Korzeniak, 7. A. Wójcik, M. Mazzelati, 8. Ł. Gabryś, A. Gabryś

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Antek Wójcik (lat 11), a najstarszym A. Korzeniak (lat 77).

Turniej miał charakter międzynarodowy, ponieważ wzięli w nim udział tenisiści i tenisistki ze Stanów Zjednoczonych, Polski oraz Słowacji. Puchary i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice wręczył burmistrz miasta Jarosław Szlachetka, natomiast P. Zięba zaprosił na kolejny Turniej Tenisa, tym razem w Grze Pojedynczej OPEN Mistrzostw Myślenic, które odbędą się w dniach 14-15 sierpień 2021 na kortach tenisowych Spółki Sport Myślenice ul Mostowa 47.

Pietras Zięba