Tesco dofinansuje projekty w Głogoczowie i Drogini

Region 6 sierpnia 2019 Wydanie 29/2019
Tesco dofinansuje projekty w Głogoczowie i Drogini
Dzięki programowi Tesco lokalne organizacje i społeczności mogą zrealizować wiele ciekawych inicjatyw w swojej okolicy

Stowarzyszenie Wspierania inicjatyw Głogoczowa oraz stowarzyszenie Droginia dla pokoleń otrzymają dofinansowanie z programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”! W województwie małopolskim, dzięki wsparciu Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 30 inicjatyw lokalnych.

Joga i nording walking

O tym, którym z inicjatyw zgłoszonych do programu „Decydujesz, pomagamy” przynane zostanie dofinansowanie, zadecydowali klienci sklepów Tesco w plebiscycie prowadzonym od 17 czerwca do 14 lipca. Wyniki ogłoszono 31 lipca. Z naszej gminy granty uzyskały dwie organizacjie: 5  000 zł trafi do Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa na reliację programu „Joga i nordic walking – otwarte warsztaty dla Twojego zdrowia”, a 1 000 zł do stowarzyszenia Droginia dla pokoleń na program „Nordic Walking – wyzwanie Droginia 2019”.

Nowy nabór projektów w jesieni

- Lokalne społeczności doskonale wiedzą, czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb. Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw w województwie małopolskim! – mówi Marek Cywiński z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera strategicznego Tesco.

Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej siódmej edycji – dodaje.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

awz