To były aktywne ferie

Sport 18 lutego 2020 Wydanie 7/2020
To były aktywne ferie

Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Dalin Myślenice aktywnie spędzili tegoroczne ferie zimowe. Zaplanowane zostały obozy dochodzeniowe na obiektach spółki Sport Myślenice. W pierwszym tygodniu zajęcia mieli zawodnicy z grup: trampkarzy i młodzików, natomiast drugi tydzień zarezerwowany był dla żaków i orlików.

Trampkarze i młodzicy trenowali dwa razy dziennie. Mieli do dyspozycji: halę widowiskowo-sportową, salkę sportów walki i boisko ze sztuczną nawierzchnią. Trener Przemysław Senderski, któremu pomagał trener Rafał Łapa, skoncentrował się przede wszystkim na aspektach techniczno-taktycznych oraz na kształtowaniu zdolności motorycznych. Przerwy między treningami zostały wykorzystane na przekazanie wiedzy teoretycznej. Młodzi piłkarze zakończyli obóz na krytej pływalni, gdzie mogli odpocząć po ciężkim tygodniu.

W drugim tygodniu, w obozie uczestniczyli zawodnicy z grup: orlików i żaków, pod okiem trenerów: Rafała Łapy i Andrzeja Biela. Na każdy dzień zaplanowany był poranny trening w hali sportowej na Zarabiu oraz zajęcia rekreacyjne. Podczas treningów, zwracano uwagę przede wszystkim na poprawę umiejętności technicznych młodych piłkarzy. Po treningach czekały na dzieci następujące atrakcje: trening motoryczny na salce sportów walki, seans filmowy w Kinie Muza, zajęcia w sali zabaw Hip i Hop, zajęcia na krytej pływalni oraz - na zakończenie obozu - zabawa na kręgielni.

Łącznie, w zimowych obozach dochodzeniowych wzięło udział prawie 60-ciu naszych młodych piłkarzy oraz gościnnie dwie dziewczynki. Aktywnie spędzony czas powinien zaowocować poprawą umiejętności piłkarskich, a także umocnić dobre relacje w grupie.