Tour de LOT Sułkowice za nami

Tour de LOT Sułkowice za nami

W ostatnią sobotę, w sułkowickiej Szkole Podstawowej nr 2, w ramach TOUR de LOT gościł pierwszy Rodzinny Turniej Badmintona. Na boisku rywalizowało ze sobą aż 13 drużyn, które swoimi nazwami: „Gąsienice”, „Sikorki”, „Rach Ciach Ciach”, „Ekipa Lokówki”, „Kamienie”, „Satora”, „Legal Team”, „Waleczne Serca”, „Albatros”, „Bruno Team”, „Anton”, „Malta” oraz „Kokoszki”, dodawały nie tylko kolorów, ale i charakteru wydarzeniu.

Atmosfera na boisku była niesamowicie żywa, pełna zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim wspólnej, rodzinnej zabawy, co było głównym zamierzeniem organizatora. Nie tylko sportowa rywalizacja była na porządku dziennym – obok turnieju, „Baby Trenują” oferowały bezpłatną analizę masy ciała dla zainteresowanych. Iza i Zuzia poprowadziły także rozgrzewkę dla zawodników, a w przerwach między meczami odbywały się treningi dla chętnych uczestników.

Lokalna Organizacja Turystyczna Myślenicka Brama Beskidów, organizując wydarzenie, zaprosiła do udziału organizację Przytul Sierściucha, która miała swoje stoisko, oferujące akcesoria dla zwierząt. Dla chętnych DKMS przygotował miejsce, gdzie można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Stowarzyszenie Gospodyń z Sułkowic również włączyło się w organizację, przygotowując pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju oraz przybyłych gości. Wśród dostępnych smakołyków można było znaleźć tradycyjny żurek na zakwasie z domową kiełbasą, pajdy ze smalcem i ogórkiem kiszonym, oraz mnóstwo pysznych ciast.

Podczas całego wydarzenia nad bezpieczeństwem czuwała Malta Służba Medyczna, która nie tylko zadbała o szybką reakcję w przypadku potrzeby udzielenia pierwszej pomocy, ale także przeprowadziła pokaz, dzieląc się wiedzą na temat podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów oraz entuzjazmowi uczestników, pierwszy Rodzinny Turniej Badmintona w Sułkowicach z pewnością zapisał się jako udane, pełne wspomnień wydarzenie, łączące sport, zabawę oraz dobre serce społeczności lokalnej.

Kolejne Tour de Loty przed nami.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje