Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Myślenickiej wznawia działalność

Miasto 25 sierpnia 2020 Wydanie 31/2020
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Myślenickiej wznawia działalność

Po długiej przerwie swoją działalność wznawia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Myślenickiej, którego celem będzie propagowanie, ochrona i badanie dziedzictwa kulturalno – historycznego Myślenic i okolic.

Towarzystwo działało na terenie Myślenic na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku zrzeszając pasjonatów i propagatorów kultury i historii miasta oraz najbliższej okolicy. Po długiej przerwie Towarzystwo powraca,

a jego siedzibą, dzięki przychylności władz gminy, będzie Muzeum Niepodległości w Myślenicach. W skład zarządu reaktywowanego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Myślenickiej weszli Janusz Pitala prezes i inicjator reaktywacji Towarzystwa, Marek Stoszek wiceprezes oraz Elżbieta Pardyak – Wójcik członek zarządu. 19 sierpnia 2020 na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice, członkowie zarządu, zaprosili do wspólnego działania burmistrza Jarosława Szlachetkę i wiceburmistrza Mateusza Sudra.

- Towarzystwo wraca na myślenicką scenę po długiej nieobecności i bardzo się cieszę, że to nastąpiło. Z pomysłem jego reaktywacji wystąpił Janusz Pitala, syn założyciela towarzystwa. Reaktywowane towarzystwo stawia sobie za cel propagowanie i ochronę dziedzictwa kulturowo - historycznego ziemi myślenickiej, oraz edukację z tym związaną. Cieszymy się, że do współpracy z reaktywowanym towarzystwem zaproszenie przyjęły również władze miasta co wpłynie na efektywność naszych działań - mówi Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Myślenickiej Marek Stoszek.

Red