Trening pod mistrzowskim okiem

Trening  pod mistrzowskim okiem

Mistrza Europy nie spotyka się na co dzień, wielokrotnego mistrza Starego Kontynentu mają okazję zobaczyć nieliczni, a sportowca, który do tych sukcesów dołożył jeszcze niezliczoną ilość innych trofeów widują tylko prawdziwi szczęściarze.

Takimi wybrańcami czy może raczej wybrankami były siatkarki SMS Dalin Myślenice, które trenowały dziś z Aleksandrą Jagieło (z domu Przybysz) czyli dwukrotną mistrzynią Europy (Turcja 2003 i Chorwacja 2005) i brązową medalistką tej imprezy z 2009 roku, gdy turniej odbywał się w Polsce. Aleksandra Jagieło to także wielokrotna mistrzyni Polski w barwach takich drużyn jak Stal Bielsko- Biała, MKS Muszyna i Chemik Police oraz jeden z filarów reprezentacji, gdy nazywano tę drużynę „Złotkami Andrzeja Niemczyka”.

Spotkanie w hali widowiskowej na Zarabiu odbywało się pod hasłem „Lekcja WF-u z mistrzem ” i zaczęło się od małej konferencji prasowej, na której mistrzyni opowiadała o kulisach walki o medale, o początkach swojej kariery i tajemnicach sukcesu sportowego, a także o kwestiach pozasportowych. A potem zaczął się ponadgodzinny trening na którym Aleksandra Jagieło prezentowała nowe i bardzo ciekawe ćwiczenia natychmiast podchwycone przez dziewczyny z SMS Dalin. Udowodniła przy tym, że zachowuje świetną formę nawet po zakończeniu kariery, a o następczynie nie musi się martwić.

Zorganizowanie treningu z mistrzynią było możliwe dzięki współdziałaniu Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice, Stowarzyszeniu Animacji Kultury i Sportu „Anima Pro Activ” i Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).