Trwa trudny dialog

Trwa trudny dialog

Na zaproszenie przewodniczącego Wacława Szczotkowskiego gościł na sesji Rady Miejskiej w Myślenicach starosta Józef Tomal. Przedstawił on rajcom miejskim działania powiatu w mijającej kadencji i odpowiedział na pytania.

Starosta mówił głównie o inwestycjach powiatu w infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy oraz o modernizacji szpitala, która jest realizowana konsekwentnie od kilku lat. Większość tych prac może być wykonywana dzięki środkom rządowym np. z Polskiego ładu. Radnych miejskich również interesowały te tematy, dopytywali Józefa Tomala, kiedy zostaną wykonane inwestycje już wcześniej przez niego obiecywane. M.in. Czesław Wierzba pytał o budowę chodnika przy drodze powiatowej nad szkołą w Głogoczowie. W tej sprawie starosta zapewnił, że wywiąże się z wcześniejszych obietnic i budowa chodnika będzie kontynuowana. Natomiast nie miał dobrych wieści dla radnych Tomasza Wójtowicza i Małgorzaty Jaśkowiec, którzy pytali o rozwiązania komunikacyjne niezbędne, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym w Osieczanach. W bieżącym roku nie została wykonana inwestycja w ramach Inicjatyw samorządowych. Powiat miał wybudować chodnik przy drodze z Osieczan do Buliny, przy dofinansowaniu z budżetu gminy aż miliona złotych. Powiat miał wyłożyć drugi milion, gdyż IS zakładają finansowanie zadań pół na pół.

Niestety inwestycja nie została wykonana w tym roku i nie wiadomo czy zostanie zrobiona w przyszłym. Na tle budowy chodników w ramach Inicjatyw samorządowych doszło do ostrzejsze...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 60%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)