Trzemeśnia: Nowy samochód i remonty strażnicy
Najważniejszym wydarzeniem 2017 roku w OSP Trzemeśnia było pozyskanie nowego samochodu. Wraz z wydatkami na remonty budżet jednostki w minionym roku opiewał na ponad pół miliona złotych
Zebranie rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego Stanisława Skałki. Sprawozdania za 2017 r. przedstawili prezes Jerzy Malina i skarbnik Marian Górka. Sprawą numer jeden minionego roku było pozyskanie nowego samochodu. Z gminy jednostka otrzymała na ten cel 345 tys. zł, a na 100 tys. zł zaciągnęła kredyt. Ponadto druhowie pozyskali 6 tys. zł na zakup wytwornicy piany i 13 tys. zł z MSWiA na remont garaży. Zakupiony został sprzęt strażacki, w tym zestaw burzący. Ze środków własnych przeprowadzono remont korytarza i ubikacji. Wiele z tych prac druhowie wykonali społecznie we własnym zakresie.
Jednostka brała udział w 17 akcjach ratowniczych, w tym w 6 pożarach i 2 akcjach poszukiwania zaginionych osób, w ćwiczeniach, a także w uroczystościach wiejskich, parafialnych i gminnych, współpracuje z działającymi na ich obszarze organizacjami i instytucjami. Dużym sukcesem w pracy wychowawczej było zdobycie przez Weronikę Oleksy 3. miejsca w powiatowym etapie turnieju wiedzy pożarniczej. Drużyny MDP rywalizowały w letniej i zimowej olimpiadzie strażackiej w Szczawnicy.
W tym roku główne zamierzenia to: organizacja uroczystości 125-lecia jednostki wraz z poświęceniem nowego samochodu oraz remont kuchni. Planowane są dalsze zakupy sprzętu i umundurowania. Druhowie będą uczestniczyli w ćwiczeniach i zawodach, a MDP weźmie udział w zimowej olimpiadzie strażackiej.
Na zebranie w Trzemeśni poświęcone działalności jednostki w ubiegłym roku przybył prezes miejsko-gminny Waldemar Pachoń i Marian Rokosz z komendy powiatowej PSP, radni miejscy Stanisław Topa, Kazimierz Dąbrowski i Jacek Dąbrowski oraz radny powiatowy Stanisław Suder. Starostwo powiatowe reprezentował Krzysztof Halek. Obecny był sołtys Wiesław Górka i przyjaciel jednostki Tomasz Urbanik.
W ramach dyskusji Marian Rokosz podkreślił wysoki poziom wyszkolenia i doposażenia jednostki, a także omówił bieżący plan szkoleń z PSP; Waldemar Pachoń, składając gratulacje za znakomitą działalność, podziękował też za udział w akcji krwiodawstwa. Zapowiedział gminne i powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, zawody MDP i oldbojów oraz kurs BHP. Sugerował, by straż w godny sposób uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Wszyscy goście składali druhom życzenia wszelkiej pomyślności, dziękowali za ich wzorową postawę i gratulowali osiągnięć.
