Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach

W dniach 8-15 maja świętowaliśmy w Myślenicach XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka odbył się szereg wyjątkowych wydarzeń przeznaczonych dla czytelników i mieszkańców miasta.

9 maja odbyło się spotkanie autorskie z bibliotekarką Marią Garbień, która opublikowała powieść fantasy „Minaris” (Novae Res 2023). Z kolei 11 maja miał miejsce wernisaż wystawy „Namaluję Ci wiersz”, na której można oglądać prace plastyczne inspirowane poezją Wisławy Szymborskiej, wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Wystawę można oglądać do 10 czerwca.

Jak zawsze w bibliotece, w tym tygodniu również odbywały się lekcje biblioteczne i zajęcia edukacyjne dla dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, nauka języka polskiego dla osób z Ukrainy oraz spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: dla młodszej młodzieży, dla dorosłych, Klubu „Otwarte Głowy”.

Bibliotekarze już dziś zapraszają na kolejne wydarzenia – 7 czerwca akcja wspólnego, masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” na Rynku myślenickim, a 13 czerwca o 17.30 spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim.

Z okazji Tygodnia Bibliotek wprowadziliśmy także abolicję. Każdy, kto ma zaległe książki, może je oddać bez naliczania opłaty za przetrzymanie. Abolicja trwa do 30 czerwca 2023 i nie obejmuje kar już naliczonych.

Aleksandra Byrska