Tym razem Dalin

Tym razem Dalin
Fot. Bartek Ziółkowski

Tydzień temu pisaliśmy o tryumfie juniorów straszych Pcimianki w finałowym turnieju mistrzostw Podokręgu Myślenice w halowej piłce nożnej. Było to zwycięstwo zasłużone i dosyć zdecydowane, a w finale młodzi piłkarze Pcimianki pokonali Dalin 3:1. 26 stycznia w tej samej hali w Sieprawiu srogi rewanż w turnieju juniorów młodszych wzięły młodsze roczniki piłkarzy Dalinu, a ich rywalem w finale ponownie byli zawodnicy Pcimianki

Im młodsze kategorie wiekowe, tym bardziej zaskakujące bywają wyniki rozgrywek piłkarskich. Tak jest na mistrzostwach świata czy Europy i tak bywa w regionalnych zmaganiach na szczeblu powiatu czy województwa. Mistrzostwo świata w kategorii u-17 zdobywała Nigeria (5 razy), Ghana (2 razy), a nawet Arabia Saudyjska. Mistrzostwo Europy w tej kategorii zdobywała Polska, Turcja, Szwajcaria czy Irlandia. Na turnieju w Sieprawiu zagrały dwie ekipy Pcimianki – ta teoretycznie gorsza zagrała w finale, ta „na papierze” lepsza w meczu o trzecie miejsce.

Do bratobójczego pojedynku w finale nie doszło bo w pierwszym meczu grupowym Pcimianka I uległa pierwszej drużynie Orła i na nic zdało się zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym nad Dalinem 3:1. Myśleniczanie w swoich poprzednich meczach zaaplikowali przeciwnikom tyle bramek że Pcimianka musiałaby wygrać różnicą czterech goli aby ich wyprzedzić w tabeli przy równej ilości punktów. Jedną z ofiar Dalinu był wzmiankowany Orzeł I który zgromadził taką samą ilość punktów jak Pcimianka i Dalin, ale wysoka porażka z Dalinem spowodowała że mieli bardzo niekorzystny bilans bramkowy którego nie zdążyli podreperować w starciu z Pasternikiem i zajęli trzecie miejsce w grupie I. W drugiej grupie hegemonem była ekipa Pcimianki II która w trzech meczach zgromadziła komplet punktów.

W finale jednak Dalin pozbawił ją złudzeń wygrywając 5:0. W całym turnieju juniorzy Dalinu strzelili aż 16 bramek w czterech meczach. Najlepszym graczem turnieju uznano Filipa Olszanickiego z Pcimianki I, królem strzelców został Michał Ziębla z dorobkiem 6 bramek, a najlepszym bramkarzem jego kolega klubowy Tomasz Filipek.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).