Tym razem Orzeł leciał zbyt wysoko

Poprzednie spotkanie szczypiornistów SUMKS Jedynka z Orłem Przeworsk było chyba najlepszym meczem w wydaniu myśleniczan. Tym razem tak dobrze już nie było, chociaż wyjazdowa porażka z zespołem, który jest o cztery pozycje wyżej w tabeli i ma w dorobku o 9 punktów więcej jakimś wielkim dyshonorem z pewnością nie jest.

Ponownie Jedynka nie zgrała w najsilniejszym składzie, bo zabrakło odsuniętego od trzech spotkań Kacpra Bały, ale wrócili już nieobecni w poprzedniej kolejce Aleksander Łatas i Jakub Koloch. Mecz z Przeworskiem pokazał to, co wiemy o Jedynce już od dawna. Druga liga to nie są za wysokie progi dla podopiecznych Mariana Gawędy i Władysława Piątkowskiego pod warunkiem, że wychodzą na parkiet w pełni skoncentrowani i potrafią obudzić w sobie lwa jak mawiała pewna reklama.

W poprzednim starciu z Orłem myśleniczanie takimi bestiami potrafili być aż do końcowej syreny, tym razem ognia na całe 60 minut jednak zabrakło. Przełomowym momentem tego meczu była 23 minuta, gdy gospodarze odskoczyli w 4 bramki a przy nazwie SUMKS Jedynka na tablicy świetlnej na dłuższy czas zatrzymała się cyfra 9. W przekroju całego meczu nie było widać jakiejś znaczącej przewagi w umiejętnościach na korzyść Orła, ale różnicy bramkowej już nie udało się zniwelować. W szeregach Jedynki wyróżnił się tym razem Patryk Dziatkowiec – skuteczny ze skrzydła i nieomylny z rzutów karnych. W najbliższą sobotę SUMKS Jedynka podejmie o 16.30 w hali widowiskowej na Zarabiu Stal II Mielec i będzie to okazja do rewanżu za wyjazdową porażkę 32: 39 sprzed kilku tygodni. Zespół SUMKS Jedynki dziękuję swojemu sponsorowi PKN Orlen, wspierającemu go w sportowych zmaganiach i codziennym funkcjonowaniu drużyny.

Orzeł Przeworsk – SUMKS Jedynka 31:25(17:12)

Jedynka: Ajchler – Przała 1, Róg 2, Koloch 1, Skałka 4, Suder, Łatas 5, Pacyga 2, Dziatkowiec 8, Dyczkowski 2.