Udane zakończenie sezonu

Sport 16 października 2018 Wydanie 37/2018

Dobiega koniec sezonu kolarskiego dla kolarzy szosowych. Reprezentanci Myślenickiego TKKF Uklejna zajęli w ostatnich wyścigach czołowe miejsca

Najpierw odbył się wyścig Heboj na Przehybę ze startu wspólnego 12,5km pod górę. Tam w czteroosobowym składzie: Jarosław Czerwień, Tomasz Matoga, Tomasz Kołodziejczyk i Bolesław Kasperek drużyna z Myślenic zajęła 1 miejsce.

Z kolei w Suszcu odbył się finał klasyfikacji nizinnej Road Maratonu, w którym na starcie stawiła się dwójka z Myślenic. Profil trasy był dość płaski, gdyż średnia wyszła prawie 42km/h na 54km. Tomasz Tyrawa zajął 19 miejsce w kat. open i 11 m. w kat. B natomiast Tomasz Matoga był 28 open i 4 w kat. A tracąc nie wiele ponad sekundę do zwycięzcy.

Ostatni - IV etap Podhale Tour kończyła jazda indywidualna na czas na dystansie 26 km w Spytkowicach i tam najlepiej spisał się Tomasz Matoga stając na 3 miejscu podium w kat. M2 i 18 m. open. W klasyfikacji generalnej po czterech etapach drużynowo TKKF Uklejna zajęła 4 miejsce. Natomiast indywidualnie: open 13 m. Jarosław Czerwień oraz 3m. w kat. M2, open 14 m. Tomasz Matoga oraz 4 m. w kat. M2, open 16 m. Bolesław Kasperek oraz 7 m. w kat. M3, Jan Pilch 6m. w kat. M5.