Udanego odpoczynku!

Udanego odpoczynku!

Wybrzmiał ostatni dzwonek, w piątek 24 czerwca, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022, a uczniowie rozpoczęli wakacje – czas odpoczynku i regeneracji. A odpoczynek ten potrzebny nam jest chyba bardziej niż kiedykolwiek, bo był to – kolejny już – ciężki rok.

Nauka zdalna jesienią, wybuch wojny na Ukrainie, to sytuacje, z którymi mierzyć musieli się nie tylko dorośli, ale i młodzież i dzieci. Od tematów tych nie dało się uciec, bo w klasach naszych dzieci pojawili się nowi koledzy i koleżanki – ci, którzy wraz z rodzicami, czy opiekunami uciekli z objętego działaniami wojennymi kraju. To był trudny czas dla dzieci, które od lutego miały przed sobą egzamin – tym razem nie ze swojej wiedzy, ale empatii, współczucia i zaangażowania w pomoc swoim nowym kolegom i koleżankom.

A przecież obowiązków szkolnych w tym czasie nie ubyło, zakres materiału z różnych przedmiotów jest niezmienny, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, a egzaminy odbywały się normalnie. Część szkół w naszej gminnie uroczystości z zakończeniem roku rozpoczęła już 23 czerwca. Tak było m.in. w Szkole Podstawowej nr 4, w której podczas uroczystego apelu burmistrz Myślenic wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzatą Ciemińską w obecności rady pedagogicznej, rady rodziców oraz uczniów szkoły, złożyli podziękowania pani Ewie Leśniak za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą, na rzecz uczniów oraz kierowniczą na stanowisku dyrektora. Pani dyrektor, po blisko 36 latach pracy zawodowej, w tym prawie 17 na stanowisku dyrektora, odchodzi właśnie na emeryturę.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczniom i nauczycielom za kolejny rok wytężonej pracy i życzymy spokojnych wakacji i niczym niezmąconego odpoczynku.

Swoje życzenia uczniom, nauczycielom i rodzicom przekazuje również burmistrz Jarosław Szlachetka:

- Rozpoczynają się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. To był rok pełen szczególnych wyzwań zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów i rodziców, którzy brali czynny udział w rozwoju edukacyjnym swoich pociech.

Z okazji zakończenia roku szkolnego, pragnę wszystkim Państwu – dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom i uczniom serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności. Niech upragnione wakacje przebiegną pod znakiem osobistego rozwoju, niezapomnianych wspomnień, a przede wszystkim w zdrowiu i wyczekiwanej przez nas wszystkich normalności.

Życzę wszystkim udanego wypoczynku i abyście w nowym roku szkolnym mogli wrócić do szkolnych ławek z zapasem sił oraz gotowości do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów.

 

Marta Duszyk Marta Duszyk Autor artykułu

Absolwentka teatrologii na UJ, wielka miłośniczka książek, lubi spokój, koty i psy; z uwagą obserwuje otaczającą ją rzeczywistość i ludzi. Sekretarz Redakcji Gazety Myślenickiej od grudnia 2019.