UKS Zarabie -Trzy zespoły, trzy oblicza

UKS Zarabie -Trzy zespoły, trzy oblicza

Dokładnie na półmetku rozgrywek znajdują się wszystkie trzy zespoły tenisistów stołowych UKS Zarabie.

Pierwsza drużyna, jak już pisaliśmy na naszych łamach, toczy nierówny bój z rzeczywistością na szczeblu III ligi i w 11 rozegranych do tej pory meczach nie udało się jej jeszcze zapunktować. Zamyka tabelę po rundzie zasadniczej i raczej trudno przypuszczać, żeby w wiosennych meczach w grupie spadkowej utrzymała swój ligowy status. Indywidualny dorobek poszczególnych jej zawodników to: Waldemar Kuzio - 17 punktów, Piotr Światłoń i Damian Dudziak po 12.5, Aleksandra Kuzio - 4.5 oraz Grzegorz Skrzypek - 4.0. Zgoła odmienne nastroje panują w drugim zespole UKS Zarabie, który zdominował rozgrywki w IV lidze grupie zachodniej i pewnie zmierza do III ligi.

W dotychczasowych 11 meczach, myśleniczanie wygrali 8 razy, zremisowali 2 razy i raz przegrali. Dorobkiem punktowym podzielili się: Bogdan Czyżycki (23.5 punktów), Andrzej Dżwig (21.0), Maciej Nalepa (7.0), Grzegorz Skrzypek (2.5), Zbigniew Stalmach (9.0), Wojciech Waliczek (17.5). Tak grająca drużyna będzie faworytem również w rundzie finałowej. Z kolei trzeci zespół bardzo korzystnie prezentuje się w rozgrywkach VI ligi, gdzie odniósł 4 zwycięstwa, 1 remis i poniósł 3 porażki. Daje mu to obecnie 4 miejsce na półmetku rozgrywek. W tej drużynie najlepiej punktuje Marcin Arendarczyk (15.0) oraz Tymon Gawlik (16.0). Swoje trzy grosze dorzucili także Wojciech Arendarczyk (3.5), Marian Knap (5.5) oraz Kazimierz Marszałek (2.0) i Jacek Maj (8.0)

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).