Vivat Myślenice! - 12 czerwca jubileusz 680-lecia lokacji Myślenic

Miasto 7 czerwca 2022 Wydanie 21/2022
Vivat Myślenice! - 12 czerwca jubileusz 680-lecia lokacji Myślenic

Już w niedzielę odbędą się główne uroczystości jubileuszowe poprzedzone Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W widowisku artystycznym „Vivat Myślenice. Vivat jubileusz!” zaprezentują się lokalni artyści, a gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Ziółko!

Oficjalna część to koncert pn. Vivat Myślenice, który stworzą lokalne grupy artystyczne pod przewodnictwem Andrzeja Starowicza z JDC Agency. 12 czerwca zapraszamy na Rynek w Myślenicach na widowisko historyczne. To esencja twórczej duszy miasta, którą ukształtowały różne koleje losu. Rynek w Myślenicach, jak przed laty stanie się centrum lokalnej tożsamości. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie koncert Mateusza Ziółko na scenie ulokowanej na płycie myślenickiego Rynku!

Zapraszamy mieszkańców do udziału w niedzielnym wydarzeniu i wspólnym świętowaniu historycznego momentu, jakim jest 680-lecie alokacji Myślenic przez króla Kazimierza III Wielkiego.

Świętowanie, to jednak nie tylko koncert, ale spotkania, które przez najbliższe miesiące będą zbliżać nas do uhonorowania, tak zacnej rocznicy. O kolejnych wydarzeniach, będziemy informować w szczegółowych zapowiedziach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Na cykl wydarzeń jubileuszowych zapraszają burmistrz Jarosław Szlachetka, przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach Wacław Szczotkowski wraz z dyrektorami lokalnych jednostek.

Red