W Drogini grają w piłkę od 75 lat

Sport 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
W Drogini grają w piłkę od 75 lat

Klub LKS Sęp Droginia widnieje na piłkarskiej mapie gminy Myślenice już od 75 lat. Ten fakt uczczono w sobotę 25 czerwca na klubowym boisku. Sportowe święto trwało od rana do wieczora i przyciągnęło wielu sympatyków zespołu.

Obchody jubileuszu zaplanowano w symboliczny sposób. Rozpoczęto od turnieju piłkarskiego dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim zawodnicy, którzy kiedyś będą stanowić o sile lokalnego futbolu. Następnie późnym popołudniem rozegrano mecz oldbojów, którzy przez lata występowali w Sępie, a dziś wciąż uczestniczą w jego życiu.

W młodzieżowym turnieju wzięło udział aż dziesięć zespołów. Pięć w kategorii młodzik: Respekt Myślenice, Sęp Droginia, Skalnik Trzemeśnia, Rokita Kornatka oraz Cyrhla Krzczonów, oraz pięć w kategorii orlik: Sęp Droginia, Sęp Droginia II, Respekt Myślenice, Skalnik Trzemeśnia oraz Pcimianka Pcim. Wśród starszych drużyn najlepsi okazali się gospodarze, a wśród młodszych triumfowali przyjezdni z Pcimia. Po zakończeniu zmagań odbyło się oficjalne rozpoczęcie obchodów jubileuszu. Głos zabrali między innymi wicestarosta Rafał Kudas oraz wiceburmistrz Mateusz Suder, którzy dokonali również dekoracji zawodników.

- 75-lecie, to naprawdę piękny jubileusz. Przez ten czas klub miał wzloty i upadki, lepsze i gorsze chwile. Jednak Sęp zapisał się w historii sportu naszej gminy. Kiedy jako młody człowiek sam grałem w piłkę, to zawsze wiele mówiono o tym zespole - powiedział Mateusz Suder i przekazał prezesowi Sępa Droginia gratulacje od burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki.

Na zakończenie obchodów odbył się piknik rodzinny. Podczas niego dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, a dorośli z bufetu i grilla. Wszystko odbywało się przy biesiadnej muzyce. Z wysokiej frekwencji można wywnioskować jak wiele dla lokalnej społeczności znaczy Sęp Droginia.

Wszystkim piłkarzom, działaczom i trenerom życzymy wielu piłkarskich sukcesów i zwycięstw oraz kolejnych wielu lat funkcjonowania klubu.

Jakub Kurek