W ogródkach działkowych

W ogródkach działkowych
Uczestnicy zebrania sprawozdawczo-wyborczego ROD Porabie Fot. Fot. M. Stoszek

Wszyscy wiemy jak wiele korzyści przynosi działka w dzisiejszych zabieganych czasach. Po pracy wyjeżdżamy tam w wolnych chwilach aby odpocząć i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, spotkać się i porozmawiać z sąsiadami. Dobrze wiedzą o tym członkowie Rodzinnych Ogródków Działkowych Porabie.

Aby ogródki funkcjonowały jak należy i przynosiły radość swoim użytkownikom, muszą być odpowiednio zarządzane. Dlatego też działkowcy z ROD Porabie zgromadzili się 27 kwietnia, aby omówić bieżące problemy i wybrać władze na kolejną kadencję.

Porabie to duży ogród, liczy 218 działek. Przez 32 lata istnienia wykonano już wiele rzeczy usprawniających jego funkcjonowanie, ale sporo jest jeszcze w planach. Sprawy, które szczególnie leżą na sercu działkowcom, to budowa siedziby wewnątrz ogrodu, budowa kanalizacji oraz ścieżki rowerowej wzdłuż działki.

Oczywiście działkowcy sami nie mogą sprostać wszystkim zadaniom, dlatego niezbędna jest współpraca, między innymi z władzami gminy. Dlatego też na zebranie zaprosili burmistrza Jarosława Szlachetkę, któremu przedstawiono najpilniejsze potrzeby ogrodu. Burmistrz zadeklarował pomoc ze strony gminy, jednak jej skalę uzależnił od realnych możliwości finansowych. W zebraniu uczestniczyli również przedstawiciele policji, którzy omówili kwestie bezpieczeństwa i porządku na terenie działek. Także i oni zadeklarowali swoją pomoc.

Zarząd ogrodu to siedem osób, trzy osoby wchodzą w skład komisji rewizyjnej, a całość składu uzupełnia księgowa.

Skład zarządu ROD Porabie na następną kadencję

Krystyna Kosmala (prezes), Krystyna Bajor (wiceprezes), Beata Prądecka (sekretarz), Anna Kozieł (skarbnik), członkowie: Stanisława Raźniak, Marzena Dyląg, Andrzej Partyka.

Komisja rewizyjna: Ewa Łazoryk (przewodnicząca), Zofia Siewiorek, Barbara Ciastoń.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.