W Wiśniowej nowe rozdanie

W Wiśniowej nowe rozdanie
Przewodnicząca Teresa Rokosz i jej zastępca Stanisław Bardel

Na czele gminy stanął 34-letni, bezpartyjny Bogumił Pawlak, który zarazem jest najmłodszym wójtem w naszym powiecie. Aby mieć większość w radzie, potrzebował koalicji z jednym z ugrupowań. Wyniki głosowania na pierwszej sesji najprawdopodobniej świadczą o tym, że wybór padł na Stronnictwo Ludowe „Ojcowizna” RP

W środę 21 listopada odbyła się sesja inauguracyjna Rady Gminy Wiśniowa. Na początku Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Magdalena Murzyn wręczyła zaświadczenia o wyborze radnym, którzy następnie złożyli ślubowanie.

W swoim pierwszym wystąpieniu Bogumił Pawlak powiedział: - Już jako gospodarz gminy, chciałbym serdecznie państwa przywitać. Widzę, że państwo są, doceniam to i uznaję to jako wsparcie nie tylko dla mnie, ale dla całej gminy. Nieraz mówiłem, że wokół siebie mam tych mądrzejszych. To, że państwo tutaj są, oznacza, że ci mądrzejsi są obok mnie i że będę mógł z państwa wiedzy czerpać, z państwa mądrości korzystać, a liczę, że wspólnie i z powiatem, województwem i instytucjami, które państwo reprezentujecie uda nam się pracować dla gminy Wiśniowa”.

Wójt podkreślał, że nie ma coś takiego jak rada wójta: - Rada jest osobnym organem, wójt jest osobnym organem, a chodzi o to, żebyśmy współpracowali w szacunku. Możemy się spierać, możemy się nie zgadzać, ale mamy jeden cel, jedną gminę i pracujmy razem dla tej gminy. Chciejmy razem pracować, chciejmy razem działać, bo zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Szukajmy tego, co nas łączy, a nie tego, co nas dzieli, szukajmy tego, co wspólne, nie tego co różne. Jestem głęboko przekonany, że tak będzie. (…) Mam nadzieję, że za pięć lat będziemy mogli razem powiedzieć, że wspólnie wygraliśmy te wybory.

Nowo wybrani radni w tajnym głosowaniu wybrali na przewodniczącą Teresę Rokosz (KWW Bogumiła Pawlaka). Była to jedyna zgłoszona kandydatura, którą poparło 12 radnych, jeden był przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Jej zastępcą został Stanisław Bardel (KW Stronnictwa Ludowego Ojcowizna RP), który stosunkiem głosów 10 do 5 pokonał Monikę Gil-Górkę (KWW Bogumiła Pawlaka).

Skład Rady Gminy w Wiśniowej w kadencji 2018-2023: KWW Bogumiła Pawlaka: Teresa Rokosz, Paweł Talarek, Stanisław Murzyn, Bożena Orłowska, Monika Gil, Grzegorz Kaczmarczyk; KW Prawo i Sprawiedliwość: Urszula Moryc, Barbara Habieda, Roman Kowalczyk, Katarzyna Gaweł-Tokarz; KW Stronnictwa Ludowego „Ojcowizna” RP: Lucyna Zborowska, Stanisław Bardel, Katarzyna Malec; KW Polskie Stronnictwo Ludowe: Teresa Węglarz, Zbigniew Bugaj.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)