Wakacje 2019 z dofinansowaniem z gminy

Region 20 sierpnia 2019 Wydanie 30/2019
Wakacje 2019 z dofinansowaniem z gminy
Wakacje Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice na Węgrzech Fot. z archiwów organizatorów wyjazdów

Siedemnaście stowarzyszeń otrzymało dofinansowanie z gminnego budżetu na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na półmetku wakacji, relacjonujemy wyjazdy ośmiu podmiotów.

Łącznie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci i młodzieży z naszej gminy przeznaczyliśmy 129 900 zł. Cieszę się, że stowarzyszenia, kluby sportowe i inne organizacje stwarzają świetne warunki dzieciom i młodzieży, oraz, że w te wakacje zorganizowano zróżnicowane wyjazdy i obozy zarówno w kraju, jak i za granicą – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

W lipcu odbył się między innymi wyjazd Towarzystwa Gimnastycznego Sokół do Złotych Piasków w Bułgarii, a w wyjeździe uczestniczyło 56 dzieci i sześciu opiekunów. Dofinansowane ze środków gminy były także letnie wypoczynki w ramach kolonii maltańskiej, organizowanej przez Śląski Oddział Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny organizowała oazowe rekolekcje w trzech turnusach, w których uczestniczyło 58 osób, a niemal połowa kosztów została pokryta przez gminę. Uczestnicy oazowych rekolekcji byli między innymi w Koninie, Michalczowej, Krzczonowie, Bystrej Podhalańskiej, na Kiczorze, Lipnicy Małej, Stadnikach i Choczni.

Dzięki dofinansowaniu na wakacyjny obóz organizowany przez Stowarzyszenie Sportownia wyjechało 15 uczestników. Obóz odbył się w Poroninie od 5 do 8 lipca. Młodzież uczestniczyła w wyjeździe na baseny termalne do Szaflar oraz wycieczce na Gubałówkę wraz ze zjazdem kolejką. Ponadto w ramach wyjazdów odbyły się m.in. treningi speed–ballu, taneczne, festiwal kolorów oraz gra terenowa.

Na sportowo wypoczywać mogły także dzieci z Drogini. Na obozie sportowym w Głuchołazach przebywali młodzicy i orliki z klubu piłkarskiego Sęp Droginia. Uczestniczyli w treningach piłkarskich i zawodach sportowych, a także rozgrywali mecze sparingowe. Wraz z przewodnikiem zdobyli najwyższy szczyt Gór Opawskich oraz zwiedzali okoliczne miejscowości i jaskinie w Czechach.

Karatecy z Akademii Karate Byakko przebywali na sportowym obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej. Codziennie do dyspozycji obozowiczów była profesjonalna sala gimnastyczna, kryta pływalnia w ośrodku, sale konferencyjne oraz trzy boiska sportowe. Uczestnicy obozu byli m.in. na górskiej wycieczce na Sarnią Skałkę, czy też do Doliny Kościeliskiej. Oprócz treningów, częścią obozu była wycieczka na Krupówki w Zakopanem, czy też zajęcia integracyjne i taneczne z animatorami. Głównym celem obozu było podniesienie umiejętności młodych karateków. Każdego dnia odbywał się rozruch poranny i dwa treningi pod kątem przygotowania technicznego do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe oraz walk turniejowych.

Dofinansowanie z miejskiego budżetu było również nieocenionym wsparciem dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z Gminy Myślenice, dzięki któremu członkowie stowarzyszenia wraz ze swoimi opiekunami przebywali na tygodniowych wakacjach nad Balatonem na Węgrzech. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość codziennych kąpieli w Balatonie, zwiedzania okolicy oraz wolnego czasu umożliwiającego integrację i poznawanie węgierskiego miasta partnerskiego Csopaku.

Kolejne wakacyjne wypoczynki dofinansowywane przez Gminę Myślenice odbywają w sierpniu, a pełny ich wykaz można znaleźć w ogłoszeniu wyników konkursu „Wakacje 2019”.