Węglówka znowu płonie

Region 17 października 2013 Wydanie 37/2013
Węglówka znowu płonie
Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, altankę w całości trawił ogień

Po schwytaniu 20-latka podejrzanego o podpalanie domków letniskowych i stodół w Węglówce, ponownie w ogniu stanęła letnia altanka

Dwudziestolatek podejrzany o dokonanie serii podpaleń stodół, szop i domków letniskowych w gminie Wiśniowa został aresztowany w niedzielę 22 września. Jak informowała policja, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których jednak nie rysuje się wyraźny motyw działania. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Usłyszał 8 zarzutów podpaleń za co grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzali, czy działał sam i czy może stać również za pożarami do których dochodziło w tym rejonie w ubiegłych latach.

Tymczasem w poniedziałek 7 października, kilka minut po godz. 18 dyżurny straży  po kilkutygodniowej przerwie otrzymał kolejne zgłoszenie o pożarze w miejscowości Węglówka (Jaworzyce). Kiedy na miejscu pojawiła się pierwsza jednostka straży, drewniana altana w całości objęta była ogniem. Podczas akcji ratunkowej strażacy uchronili przed ogniem stojący obok dom letniskowy. Na miejsce pożaru, oprócz  OSP Węglówka przybyły zastępy z OSP Kobielnik, Wiśniowa, Lipnik oraz dwa zastępy z JRG Myślenice. Policja ustala, czy pożar altanki, to kolejne podpalenie. Jeśli tak, kto stoi za kolejnym pożarem we wsi?

p.jag