Wianki myślenickich seniorów popłynęły do Bałtyku

Wianki myślenickich seniorów popłynęły do Bałtyku

Seniorzy z Myślenickiego Klubu Seniora w ostatni dzień czerwca zorganizowali puszczanie wianków. Z brzegu Raby w myślenickim parku im. Jana Izydora Sztaudyngera wianki popłynęły w dół rzeki do Wisły i Bałtyku.

Seniorzy spotkali się w myślenickiej Marinie. Dla pań biletem wstępu był wianek, który wcześniej należało upleść własnoręcznie z naturalnych materiałów. Seniorki do wianków użyły najróżniejszych kwiatów, zbóż oraz ziół. Podczas spotkania można było spróbować domowych wypieków, letnich owoców i kiełbasy z grilla. Najważniejsze było jednak spotkanie z przyjaciółmi z klubu. Seniorzy podkreślają, że było im to potrzebne po smutnych miesiącach spędzonych w izolacji podczas pandemii. Teraz, gdy znów mogli się spotkać czują jakby odmłodnieli o kilkanaście lat.

Plan działania Klubu na nadchodzący czas obfituje w atrakcje.

– Zapraszamy wszystkich seniorów na nasze spotkania w każdą środę o godzinie 16:00. Podczas spotkań realizujemy projekt EkoSenior, w trakcie którego poruszymy tematy związane z przyrodą, klimatem oraz ochroną środowiska. W środę 7 lipca spotkamy się z leśnikiem, który przybliży nam temat lasów w Polsce – zaprasza prezeska Myślenickiego Klubu Seniora Barbara Piwowarska.

Myślenicki Klub Seniora zachęca również do uczestnictwa w organizowanym konkursie: „Nasz piękny ogród, balkon, działka warzywna”. W konkursie oceniane będą najpiękniejsze ogrodnicze aranżacje myślenickich seniorów. Do startu w konkursie wystarczy zdjęcie. O szczegółach można dowiedzieć się na spotkaniach Klubu Seniora w każdą środę o 16:00.

Mateusz Murzyn