Wieczornica niepodległościowa

Edukacja 27 listopada 2018 Wydanie 42/2018
Wieczornica niepodległościowa

W strażnicy w Polance odbyła się wieczornica niepodległościowa z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem i pomysłodawcą wieczornicy była Szkoła Podstawowa w Polance

Celem spotkania niepodległościowego była integracja społeczności lokalnej Polanki podczas obchodów 100-lecia niepodległej. Podczas wieczornicy uczniowie szkoły przygotowali spektakl teatralny „Drogi do wolności” pod kierunkiem Agaty Burkat, Natalii Wylegały oraz Aleksandry Mastalerz. W dalszej kolejności wzięli udział rodzice uczniów wraz ze swoimi pociechami wspominając naszą niepodległą ojczyznę w tematycznych rozmowach: gwara lokalna, niepodległa w sporcie, symbole narodowe, potrawy dawnej Polski. Na zakończenie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

- Niepodległość to dar, którego musimy chronić i pielęgnować a patriotyzm wskrzesza w sercach młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Polanki, którzy tłumnie przybyli na to święto. Podziękowania należą się osobom, które ochoczo włączyły się w organizację wieczornicy: Marii Mirońskiej, Radzie Rodziców, rodzicom uczniów oraz sponsorom, którzy pomogli w organizacji posiłku - mówi dyrektor Adam Pawlikowski.