Wiele emocji, sporo bramek

Sport 27 kwietnia 2021 Wydanie 16/2021
Sęp Droginia - Zielonka Wrząsowice Fot. Paweł Panuś

Ze sporym opóźnieniem, jednak najważniejsze, że rozgrywki wiosenne w myślenickiej klasie A w końcu wystartowały. Pierwsza kolejka przyniosła wiele emocji.

Liderujące Karpaty Siepraw podejmowały Hejnał Krzyszkowice. W pierwszej połowie dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji, Komperda nie wykorzystał rzutu karnego i dwóch dobrych okazji. W końcu Szymski skierował piłkę do bramki, ale gracze z Krzyszkowic w miarę szybko odrobili starty, a w drugiej połowie byli bliżsi zwycięstwa, choć inicjatywa należała do miejscowych. W meczu na szczycie trzeci w tabeli Rudnik podejmował wicelidera Clavię i długo zanosiło się, że gospodarze wygrają. Kocówka należała do Clavii, a były ligowiec Bartłomiej Piszczek w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę zwycięstwa 4-3. W derbach gminy Myślenice Sokół Borzęta uległ Stawowi Polanka 1-2 (bramki: Łukasik - Fijał, Sałach). Wciąż ostatnie miejsce zajmuje Sęp Droginia, który uległ Zielonce Wrząsowice 1-2, tracąc decydująca bramkę w samej końcówce zawodów. Od efektownego 5-2 rozpoczął wiosenne zmagania Skalnik Trzemeśnia. Gospodarze wbili 5 bramek Toporowi Tenczyn (Malina 3, Gzyl, Mochel). W ostatnim meczu kolejki Lubomir Wiśniowa zremisował 2-2 z Górkami Myślenice (bramki dla Górek Ziaja, Witek).

Wyniki: Iskra Brzączowice - Beskid Tokarnia 2-3, Karpaty Siepraw - Hejnał Krzyszkowice 1-1, Sokół Borzęta - Staw Polanka 1-2, Sęp Droginia - Zielonka Wrząsowice 1-2, Rudnik - Clavia Świątniki Górne 3-4, Skalnik Trzemeśnia - Topór Tenczyn 5-2, Rokita Kornatka - Gościbia Sułkowice 2-3, Lubomir Wiśniowa - Górki Myślenice 2-2.