Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!
Odział Przedszkolny w Zasani Fot. archiwum szkoły

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu jest niczym magiczna opowieść, w której każda strona pełna jest niezapomnianych chwil radości, kreatywności i ekscytacji. Dla dzieci i nauczycieli to wyjątkowy czas, kiedy wspólnie celebrują nadejście tej uroczej pory roku, a serca i umysły napełniają się nowymi możliwościami odkrywania fascynujących tematów i aktywności.

W przedszkolu Pod Jaworem oraz w oddziale przedszkolnym Szkoły w Zasani dzieci przechowują piękną tradycję, symbolicznie topiąc Marzannę, co stanowi wyjątkowy sposób na powitanie wiosny. Dla uczniów w klasach pierwszych dzień wiosny otwiera drzwi do niezliczonych przygód i doświadczeń.

To czas, gdy wraz z nauczycielami uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, poznając tajemnice przebudzającej się przyrody, obserwując nowe życie roślin i zwierząt, oraz zmieniającą się aurę. Warsztaty artystyczne stają się miejscem twórczego wyrażania, gdzie dzieci ozdabiają szkolne wnętrza kolorowymi kwiatami, zieloną trawą czy barwnymi motylami. Uczniowie szkoły w Zawadzie wpadli na wyjątkowy pomysł, ozdabiając korytarze barwnymi kwiatami, które rozświetliły szkolne przestrzenie. Natomiast w myślenickiej „Dwójce”, uczniowie klas pierwszych, dzięki innowacyjnej formie nauki zwaną lapbookami, odkrywali tajniki wiosennego świata, poznając nazwy i budowę kwiatów oraz świat owadów. Spacer po lesie, podczas którego dzieci obserwowały pierwsze oznaki odrodzenia się przyrody, stał się niezapomnianą przygodą dla uczniów szkoły w Trzemeśni. Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu i w szkole to również czas, kiedy dzieci uczą się doceniać piękno natury i otaczającego świata, rozwijając swoje zainteresowania, ciekawość oraz empatię wobec istot żywych. To moment, który buduje więź między dziećmi a przyrodą, ucząc je szacunku i troski o otaczający świat.

Karolina Korneszczuk-Podoba Karolina Korneszczuk-Podoba Autor artykułu

Studiowała resocjalizację na Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Jej największą życiową pasja jest praca, nie wyobraża sobie bezczynności, dlatego często robi wiele rzeczy na raz i z reguły jej się to udaje