Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie

Gmina 7 czerwca 2022 Wydanie 21/2022
Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie
Pamiątkowe zdjęcie zwycięskich drużyn OHP województwa małopolskiego wraz z Sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice-Robertem Pitalą, Wojewódzkim Komendantem OHP-Jakubem Dziedzicem i komendantką myślenickiego Hufca Pracy-Bożeną Batko. Fot. fot. Jadwiga Kaczmarek

Na myślenickiej strzelnicy sportowej 2 czerwca zorganizowano Małopolskie Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie Sportowym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice-Jarosława Szlachetki, w których wystartowało 19 drużyn z jednostek organizacyjnych OHP województwa małopolskiego.

Zawody oficjalnie otworzył Jakub Dziedzic -Wojewódzki Komendant MWK OHP oraz Bożena Batko-Komendant 6-10 HP Myślenice, którzy przywitali uczestników OHP i życzyli im wielu dobrych emocji oraz wygranych dla najlepszych. Zacięta rywalizacja pomiędzy zawodnikami przebiegała w atmosferze fair play i przy gorącym dopingu publiczności. Każdy zawodnik oddał maksymalnie 13 strzałów, z których liczono 10 najlepszych. W oddzielnej rywalizacji w zawodach udział wzięła także kadra wychowawcza i zaproszeni goście, na takich samych warunkach.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Wojewódzki Komendant OHP-Jakub Dziedzic oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Robert Pitala-Sekretarz Urzędu Miasta i gminy Myślenice. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z CKiW z Tarnowa, która otrzymała Puchar Burmistrza.

II miejsce i puchar Wojewódzkiego Komendanta przypadł reprezentacji OSiW z Nowego Sącza. Natomiast miejsce III i puchar Starosty Powiatu Myślenickiego otrzymała reprezentacja CKiW Szczawnica Jabłonka. W rywalizacji indywidualnej uczestników OHP, najlepszym okazał się- Michał Wójciak z CKiW Szczawnicy Jabłonki, II miejsce otrzymała Patrycja Jurek z OSiW z Nowego Sącza, na III miejscu uplasował się Jarosław Czaja z CKiW z Tarnowa. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz Starostę Powiatowego w Myślenicach. Natomiast zwycięzcy w kategorii kadra OHP-pamiątkowe statuetki i dyplomy. Na zakończenie zawodów głos zabrał Jakub Dziedzic- Wojewódzki Komendant MWK OHP oraz Robert Pitala- Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, którzy pogratulowali młodzieży i kadrze wysokiego poziomu rozgrywek, zapraszając do podejmowania kolejnych wyzwań w zawodach za rok.

Bożena Batko