Wolność to błotna kąpiel

Kultura 29 stycznia 2019 Wydanie 04/2019
Wolność to błotna kąpiel
I miejsce - Pranab Basak (Indie) „Muddy moments”

Tematem kolejnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Stowarzyszenie mgFoto była „wolność”

Swoje spojrzenie na temat wolności na 117 pracach zaprezentowało 53 autorów z 7 krajów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Polski, Indii, Włoch, Bangladeszu, Kolumbii, Algerii i Ukrainy. Jury w składzie Stanisław Jawor (mgFoto), Joanna Chudy (ZPAF), Bartłomiej Jurecki, Anatolyi Volokh najwyżej oceniło pracę „Muddy moments” przedstawiającą dziecięcą zabawę w błocie po monsumie w bengalskiej wiosce, którą wykonał Pranab Basak (Indie).

- Widząc bawiące się w błocie dzieci urzekła mnie ich radość, a zastana przeze mnie scena była kwintesencją wolności. To nastrój zadowolenia i widoczne na twarzach chłopców szczęście pozwalają powrócić wspomnieniami do czasów, kiedy dzieciństwo dawało poczucie niegraniczonej wolności - o zdjęciu mówi jego autor Pranab Basak.

To fotograf samouk, który od 2010 roku zdobył 100 nagród w wielu międzynarodowych konkursach i salonach. Ich zwieńczenie stanowi wyróżnienie EFIAP przyznane przez UNESCO w 2015 roku.

Drugie miejsce przyznano Marcinowi Urbanowiczowi, a trzecie otrzymał Yevhen Samuchenko (Ukraina) za pracę „Water path to sunrise”. Natomiast wśród wyróżnionych znaleźli się Artur Jastrzębski i Yevhen Samuchenkoý (Ukraina) za fotografię „Let’s fly!”,

Tematem kolejnego konkursu jest „Świat w 2018 roku” . - Tym razem chcemy, abyście pokazali nam co ciekawego stało się na waszych oczach w minionym roku - mówią organizatorzy. Zdjęcia (max 3 szt.) należy dodać do albumu konkursowego na facebooku mgFoto lub przesłać na adres konkursy@mgfoto.pl (jpeg, 1600p dłuższy bok, w treści maila imię, nazwisko, kraj, ew. tytuł zdjęcia) do godz. 22 do 28 lutego.