Worek medali i 3 miejsce drużynowo dla Myślenickiej Akademii Karate Byakko

Sport 13 października 2020 Wydanie 38/2020

W sobotę 26 września w Dukli odbył sie Ogólnopolski Turniej z okazji 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Udział w nim wzięło 117 zawodników z 11 klubów. Myślenice reprezentowała 17 osobowa grupa zawodników oraz silna reprezentacja rodziców i kibiców.

Nasi zawodnicy zdobyli 13 pucharów indywidualnych, co dało nam w końcowej klasyfikacji 3 miejsce drużynowo. Oto szczegółowe wyniki naszych reprezentantów: 1 miejsca zajęli: Miłosz Pilch, Nina Szczerbianiuk, Maksym Romanik, Lila Sidor; 2 miejsca zajęli: Daria Bzdek, Kacper Jania, Wojtek Swachta, Nikola Dzidek; 3 miejsca zajęli: Aleksander,

Nowak, Mikołaj Śliwa, Jakub Motyka, Amelia Jania, Bartosz Szczygieł.

Po ciężkich pojedynkach poza podium znaleźli się: Mirosław Litwa, Karol Motyka, Adrian Paszkowski oraz Bartosz Swachta. Podobnie jak medaliści zebrali oni cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przygotowaniach do kolejnych startów, które odbędą się jeszcze w tym roku. Dodatkowo nagrody specjalne od Prezydenta RP dla najmłodszego zawodnika i najmłodszej zawodniczki turnieju otrzymał Jakub Motyka oraz Nina Szczerbianiuk - oboje z MAK Byakko.

- Jak zwykle jestem dumny z moich podopiecznych, którzy dzielnie stawiają kroki na turniejowych matach. Z miesiąca na miesiąc widzę, jak robią postępy. To najlepsza motywacja do dalszej pracy. Serdecznie im gratuluję i jednocześnie zachęcam do dalszej pracy, a na pewno sukcesy będą jeszcze większe. Podziękowania kieruję do rodziców i kibiców za fotorelację, wideorelację oraz pomoc w sprawnym przygotowaniu zawodników do startów oraz opiekę nad nimi. Jak zawsze byliście niezawodni - Arigato Ossu.