Wszystko, co warto wiedzieć przed urlopem w Brazylii

Wszystko, co warto wiedzieć przed urlopem w Brazylii

Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej, który leży nad Oceanem Atlantyckim i jest niezwykle zróżnicowany. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o Brazylii, które powinieneś znać, jeśli planujesz wyjazd do tego pięknego, aczkolwiek specyficznego kraju.

Nie tylko Brazylia

Co prawda w tym tekście skupimy się wyłącznie na urlopie w Brazylii, ale jeśli chciałbyś udać się gdzieś bliżej, przygotowaliśmy dla Ciebie swoistego rodzaju poradnik, z którego dowiesz się, gdzie wybrać się na wakacje w 2021 roku: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/gdzie-jechac-na-wakacje

Co warto wiedzieć o Brazylii?

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które mogę Ci się przydać podczas planowania i pobytu w Brazylii:

·         stolica Brazylii do Brasilia, ale nie jest to największe miasto w kraju. To miano przysługuje Sao Paulo. Inne duże ośrodki, które warto zobaczyć to Rio de Janeiro, Porto Alegre oraz Salvador,

·         językiem urzędowym obowiązującym w Brazylii jest Portugalski, ale warto wiedzieć, że jego odmiana jest nieco inna niż to, co można usłyszeć nap portugalskich ulicach,

·         flaga Brazylii ma kształt prostokąta i przedstawia żółty romb z niebieską kulą z gwiazdami na zielonym tle,

·         walutą w Brazylii jest real brazylijski, który bez większych problemów możesz kupić w krajowych kantorach jeszcze przed wyjazdem na urlop.

Co warto zobaczyć w Brazylii?

Kraj jest tak duży, nie ma mowy o tym, by zobaczyć wszystko, co najważniejsze, podczas jednego urlopu. Jeśli jednak chodzi o miejsca obowiązkowe, które koniecznie powinieneś zobaczyć to:

·         Amazonia – dżungla amazońska jest czymś, co przyciąga miłośników dzikiej natury z całego świata. Większość terenu Amazonii stanowią lasy deszczowe. W Amazonii do dzisiaj żyją plemiona, które nigdy nie miały kontaktu z cywilizacją i są chronione przez prawo. Rządy starają się nie dewastować naturalnego środowiska tych ludzi i unikają narzucania im na siłę nowych technologii. Wynika to z chęci zachowania dziedzictwa narodowego.

·         Mokradła Pentanal – ten wielki obszar zajmuje około 200 000 km. Podczas wycieczki po mokradłach zobaczysz egzotyczne zwierzęta takie jak: kapibary, piranie, a nawet kajmany. Mokradła to miejsce z największymi wodospadami na świecie. Ich widok zapiera dech w piersi każdemu, kto je zobaczy.

·         Rio de Janeiro – najbardziej znane miasto Brazylii. Popularność przyniósł miastu coroczny karnawał. Poza karnawałem w Rio będziesz mieć okazję odwiedzenia wielu zabytków i urokliwych plaż. Zobaczysz też słynną figurę Chrystusa Odkupiciela, który roztacza swoją opiekę nad miastem.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim podczas pobytu w Brazylii, z całą pewnością, spotkasz się z życzliwością jej mieszkańców. Czuć to szczególnie w dużych turystycznych ośrodkach, ale i na ulicach. Ludzie w większości są przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych i chętni do pomocy. Oczywiście powinieneś mieć na uwadze, że w kraju jest liczna grupa ludzi biednych, dlatego warto, żebyś nie obnosił się z pieniędzmi. Może to bowiem sprowadzić na Ciebie kłopoty w postaci napadu lub kradzieży. Są to jednak sytuacje jednostkowe i jeśli będziesz ostrożny, nic takiego nie powinno się wydarzyć.

Jeśli obawiasz się jeszcze tak dalekiej podróży i ze względu na koronawirus wolałbyś polecieć nieco bliżej, zastanów się nad odwiedzeniem naszego sąsiada, czyli Ukrainy. Więcej informacji o tym, co powinieneś wiedzieć, zanim spakujesz walizki i pojedziesz na Ukrainę: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-na-ukraine-jak-sie-przygotowac