Wybrukowano alejkę na cmentarzu w Krzyszkowicach

Gmina 13 października 2020 Wydanie 38/2020
Wybrukowano alejkę na cmentarzu w Krzyszkowicach

Zakończono prace i oddano do użytku kolejne zadanie wybrane przez mieszkańców Gminy Myślenice w ubiegłorocznym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Projekt wybrany przez mieszkańców Krzyszkowic polegał na wykonaniu kostki brukowej na górnej i bocznej alejce cmentarza komunalnego w tej miejscowości.

Całkowity koszt prac budowlanych na cmentarzu w Krzyszkowicach wyniósł 45 500 zł, oprócz zakresu prac określonych projektem zadania z Budżetu Obywatelskiego, wykonawca robót – firma BARBUD z Krzyszkowic – wykonał dodatkowo odwodnienie.

- Dotychczas zarówno na górnej, jak i bocznej alejce cmentarza w Krzyszkowicach brakowało utwardzonego przejścia, a nierówny i grząski teren utrudniał poruszanie się zwłaszcza osobom starszym. W ramach zadania oprócz alejek wybrukowane zostało także otoczenie ołtarza polowego na cmentarzu. Cieszę się, że udało się zrealizować ten projekt bo od dłuższego czasu mieszkańcy prosili o rozwiązanie tego problemu. Dziękuję wszystkim mieszkańcom którzy oddali głos na to zadanie, radnemu Andrzejowi Grzybkowi współautorowi zadania za pomoc, a burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za szybką i sprawną realizację – mówi Robert Pitala, sekretarz Gminy i autor zadania.

W Budżecie Obywatelskim Gminy Myślenice na projekt składany przez Roberta Pitalę i Andrzeja Grzybka pod nazwą „Wykonanie kostki brukowej na górnej i bocznej alejce cmentarza w Krzyszkowicach” głos oddało 389 mieszkańców, wygrywając rywalizację w tym sołectwie ze zdecydowaną przewagą.