Wydanie 12/2014 - 27 marca 2014

Zbiornik dobczycki otwarty dla turystów?

Zbiornik dobczycki otwarty dla turystów?

Temat ożywienia zbiornika dobczyckiego wraca od lat jak bumerang. Odkąd powstał – a zakończono go napełniać w 1988 roku – wzbudza wiele emocji i nadziei z rozwojem turystyki i rekreacji. Do tej pory zalew jest jednak w dalszym ciągu niedostępny dla żadnych form rekreacji. Powód – od lat ten sam: jest to zbiornik wody pitnej dla Krakowa Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Czy w końcu nastąpi przełom i uda się uaktywnić zbiornik dobczycki? Małopolska chce wykorzystać atuty sztucznych jezior....