Wyśpiewane prosto z serca

Wyśpiewane prosto z serca

Za nami ósma edycja Rejonowych Konfrontacji Muzycznych „Śpiewam sercem”. Wydarzenie to zgromadziło wiele dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych muzycznych talentów na co dzień uczęszczających do placówek oświatowych, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej.

Na scenie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu zobaczyliśmy solistów i zespoły reprezentujące gospodarzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, a także: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Przedszkola Samorządowego nr 7 w Myślenicach, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach, Środowiskowego Domu Samopomocy „Magiczny Dom” w Myślenicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach. Wielu z nich wykonało utwory mówiące o tolerancji i tym, że każdy bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy stopień sprawności, jest równy i zasługuje na miłość i szacunek.

Ich występy oglądała licznie zgromadzona publiczność, zaproszeni goście oraz jury, w którym zasiadali: Katarzyna Pawłowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Robert Bylica, zastępca burmistrza Myślenic i Zbigniew Morawski, kierownik artystyczny Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jak mówili przed ogłoszeniem werdyktu członkowie jury, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się świetnie i wszyscy, niezależnie od wyników, mogą czuć się wygranymi.

- To nie tylko wydarzenie artystyczne, ale też wielka dawka energii – mówił Robert Bylica dziękując organizatorom i wszystkim uczestnikom.

Nagroda główna - puchar za „Najgłośniej sercem śpiewanie” trafiła do rąk Szymona Piechoty (pseudonim artystyczny „PapireK”), który wykonał swój własny utwór pt. „Moja droga 2”. Rapował o tym, że zajęcie się pisaniem tekstów odmieniło jego życie na lepsze, że pomimo choroby potrafi się nim teraz cieszyć, bo odnalazł swoją pasję. – Kocham mój rap, wkładam w to swoje serce, miłość, emocje – mówił po występie.

Pozostałe wyniki poniżej.

W przerwie, kiedy obradowało jury, wystąpił młodzieżowy zespół The Top Stars. Jego instrumentalne wersje przebojów muzyki pop tak podobały się publiczności, że długo nie chciała wypuścić muzyków ze sceny domagając się bisów.

Organizatorem konfrontacji było jak co roku Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, a w ich organizacji pomogły gmina Myślenice i powiat myślenicki.

Stowarzyszenie to działa od 2012 roku, a obecnie należy do niego 20 rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. Jego głównym celem jest organizacja zajęć kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych , które przyczyniają się do rozwoju różnych zainteresowań, wpływają na poprawę aktywności psychofizycznej i sprzyjają integracji społecznej. - Dzieci i młodzież w Stowarzyszeniu uczą się bycia razem oraz pokonywania trudności i ograniczeń, jakie niosą ze sobą niepełnosprawność. Członkowie Stowarzyszenia są dla siebie wsparciem, wymieniają się różnego rodzaju informacji i doświadczeniami związanymi z wychowaniem i rozwojem dzieci z niepełnosprawnościami – mówiła prowadząca Konfrontacje.

Wyniki

Kategoria: Soliści (do lat 16)

I m. Tobiasz Wołek

II m. Zosia Pilch

III m. Paweł Skałka

Soliści (powyżej lat 16)

I m. Jacek Filuciak

II m. Katarzyna Chobrzyńska

III m. Anna Murzyn

Wyróżnienie: Mariusz Jasek

Zespoły (do lat 16)

I m. Kolorowe dzieci

II m. Oskar Dziedzic i Oskar Nowak z zespołem

III m. Zosia Zając i Julka Nowak z zespołem Kraina Bajek

Wyróżnienie: Bożena Korycińska z zespołem Stokrotka

Zespoły (powyżej lat 16)

I m. Zespół Skarby

II m. Zespół Har-Team

III m. Adam Kasprzycki i Tadeusz Skobejko

Nagroda specjalna ufundowana przez honorowego członka Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice Mieczysława Kęska - Zosia Zając i Julka Nowak z zespołem Kraina Bajek z Przedszkola nr 7 (laureata wybrały placówki biorące udział w Konfrontacjach oddając głos na swojego faworyta)