XXIV Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików

Sport 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
XXIV Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików
Na zdjęciu od lewej: Amelia Różańska, Hubert Strzelec, Sebastian Stopka, trener Wiktor Siłuszyk, Jakub Jasek, Ignacy Janosz, Karol Podolski, Igor Bujas.

W sobotę 18 czerwca roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach wzięło udział 407 zawodników z 5 krajów: Polski, Czech, Litwy, Słowacji i Ukrainy. Na 5 matach rywalizowali reprezentanci 36 klubów, wśród których wystartowało 8 reprezentantów T.G SOKÓŁ MYŚLENICE. W ostatnim turnieju sezonu 2021/22 zwodnicy trenera Wiktora Słuszyka zdobyli 4 medale.

Złoty medal wywalczył w kategorii młodzika Hubert Strzelec (MU16 -81kg), który w świetnym stylu wygrał przed czasem wszystkie swoje walki i po raz kolejny w sezonie stanął na najwyższym stopniu podium.

Miłą niespodzianką podczas zawodów w Bochni była postawa Karola Podolskiego, dla którego były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Karol po zwycięskich pojedynkach w kategorii (MU14-60) awansował do finału, gdzie po wyrównanej walce przegrał nieznacznie z bardziej doświadczonym zawodnikiem ze Słowacji, zdobywając srebrny medal. Po dobrych walkach brązowy medal wywalczyła dzielnie walcząca Amelia Różańska (MU16-57kg)oraz Igor Bujas (MU14-73kg), dla którego był to debiut w zawodach rankingowych. Milan Ostafin rywalizujący w kategorii (MU16-57kg) został sklasyfikowany na 4 miejscu. Blisko miejsca na podium był też w (MU14-42kg) Ignacy Janosz, który po serii zwycięstw przegrał w półfinale a później walkę o brązowy medal i musiał zadowolić się piątym miejscem. Sebastian Stopka (MU16-66kg) i Jakub Jasek (MU14-46kg) mimo dobrych walk odpadli z zawodów w rundzie eliminacyjnej do strefy punktowanej.

Zawody w Bochni to kolejny w tym sezonie udany występ zawodników trenera Wiktora Siłuszyka, którzy dzięki ciężkiej pracy na treningach znowu wrócili do Myślenic z medalami oraz punktami do rankingu. Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych medali, udanych walk oraz bardzo dobrej postawy sportowej. Brawo Sokoły.

RP