Zagraj w Niepodległość

Miasto red2 9 października 2018 Wydanie 36/2018
Zagraj w Niepodległość

Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych otrzymają od burmistrza Macieja Ostrowskiego grę memory wydaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez najbliższe dni kartoniki z ilustracjami przedstawiającymi ważne miejsca w Myślenicach trafią do 6315 dzieci w całej gminie

Gra została przygotowana w dwóch wersjach. Młodsze dzieci otrzymają w pudełku 40 kartoników z grafikami prezentującymi charakterystyczne obiekty w gminie. Znalazły się wśród nich Fontanna Tereska, Kościół w Trzemeśni, budynek sądu, a także rzeka Raba czy kolej linowa na górę Chełm. Starsi uczniowie natomiast na swoich kartach do gry będą mogli odkryć np. jak na początku XX w. wyglądał jarmark na rynku, co działo się na Zarabiu w latach 70. i czym jeździli strażacy OSP w okresie międzywojennym.

Zasady gry są bardzo proste i pewnie przez większość znane. Grać może dowolna ilość osób. Wszystkie kartoniki należy rozłożyć obrazkami do dołu. Następnie każdy gracz po kolei odkrywa po dwa obrazki starając się zapamiętać gdzie, który leży i w ten sposób próbujemy znaleźć pasującą parę.

- Już dziś zaproście do gry wasze rodziny, kolegów i koleżanki. To bardzo ważne byśmy pamiętali czym jest dla nas nasza mała Ojczyzna - mówił podczas wręczania gier dla uczniów Szkole Podstawowej nr 2, burmistrz Maciej Ostrowski.

Memory Myślenice wydano na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice oraz Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Zdjęcia pochodzą z Archiwum prywatnego Józefa Błachuta oraz archiwum Muzeum Niepodległości w Myślenicach.