Zagrają w ostatnich mistrzostwach

Zagrają w ostatnich mistrzostwach
Fot. Fot z archiwum Respekt Myślenice

Respekt Myślenice awansował do finałowego turnieju mistrzostw Polski U-19. Turniej odbędzie się w Łodzi i będzie to ostatni turniej finałowy w tej kategorii wiekowej. W życie najprawdopodobniej wejdzie reforma, w wyniku której mistrzem Polski zostanie zwycięzca ligi juniorek (wzorem Centralnej Ligi Juniorów). Czy Respekt sięgnie po ostatni medal?

Byłoby to ukoronowaniem zwycięskiego marszu, który obecna ekipa Respektu zaczęła w zespole z Lipnika (gmina Wiśniowa), a potem przeszła do I ligi seniorek i trzykrotnie meldowała się w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorek, co nie udało się żadnej z małopolskich drużyn.

Respekt w kwalifikacyjnym turnieju strefowym uległ UKS SMS Łódź 0-4, pokonał Tarnovię 2-1 i zremisował z Wandą Kraków 0-0 (karne 3-2).

W zespole z Myślenic grały: Angelika Socha, Paulina Kania, Karolina Topa, Natalia Topa, Maja Topa, Wiktoria Zabłocka, Anna Kuchta, Izabela Luberda, Agnieszka Malina, Mariola Zięba, Agnieszka Pachura, Mariola Stojeba, Sonia Jurka.

Wydział Gier PZPN podzieli w wyniku losowania osiem finalistów na dwie grupy, ich zwycięzcy zagrają w finale o tytuł, pozostałe o miejsca 3.do 8.

Paweł Panuś