Zagrali i zaśpiewali dla Grzegorza

Zagrali i zaśpiewali dla Grzegorza

Nie tylko Wiedeń i nie tylko Myślenice mają swoje noworoczne koncerty. Noworocznie zagrano również w WDK Głogoczów, a stało się to z inicjatywy Marcina Tylka z grupy nieformalnej „Głogoczów Razem”

Częstym zwyczajem takich imprez, które odbywają się w styczniu jest fakt, że łączą się z jakąś charytatywną akcją. 20 stycznia mieszkańcy Głogoczowa wsparli powrót do zdrowia Grzegorza Proszkowca, który w marcu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi na nartach. Jego przyjaciele z Górnego Przedmieścia w Myślenicach w każdej nadarzającej się sytuacji zbierają środki na leczenie i rehabilitację. Tego dnia również myśleniczanki częstowały wszystkich uczestników imprezy wspaniałymi domowymi produktami: ciastem, chlebem, smalcem, nalewkami.

Na scenie domu kultury rozbrzmiewały tego wieczora kolędy i pastorałki w wykonaniu dwóch podmiotów muzycznych. Jako pierwsza występowała Oaza Światło-Życie z Głogoczowa. W drugiej kolejności zaś trio Symphony. Głogoczowska oaza jest grupą zróżnicowaną wiekowo. Grają na instrumentach i śpiewają same dziewczęta.

Trio Symphony - trzy młode kobiety. Skład instrumentalny nieoczywisty: skrzypce, gitara akustyczna i elektryczna. Obie grupy zaśpiewały pieśni bożonarodzeniowe z radością i emocjonalną werwą jaka cechuje prawdziwych muzycznych pasjonatów. Docenili to słuchacze chętnie włączając się do śpiewania, albo po prostu klaszcząc w rytm melodii.

Mieszkańcy Głogoczowa okazali się zresztą wrażliwi nie tylko na dobrą muzykę, ale i cudze nieszczęście bo na koncercie wsparli leczenie Grzegorza kwotą 1790 zł.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).